bilisatiejaren 19141918 omgezien werd naar een object voor werkverschaffing, ontwierp de toen malige directeur van Gemeentewerken een plan voor een park tusschen de Hoogelaan van het Hof en den Schiedamschedijk. Dit terrein werd toen met zand opgehoogd. Het was een kostbare ge schiedenis en toen het terrein opgehoogd en vijvers gegraven waren, ontbraken de middelen om het plan ten einde te brengen. Tot voor ongeveer tien jaren viel, voor nieuwe werkver schaffing, het oog op dit terrein; het grondwerk werd door jeugdige werkloozen ter hand genomen en aangelegd, en de afwerking geschiedde door de afdeeling Plantsoenen van den Dienst van Ge meentewerken. Het eerste gedeelte er van werd op 3 Juli 1936 in gebruik genomen en na aanleg van het geheele terrein werd het als Oranjepark geopend. Het Hof en het Oranjepark kunnen niet alleen een sieraad voor de gemeente worden ge noemd, doch met parken in andere en grootere gemeenten wedijveren. Toen in het laatste tiental jaren van de vorige eeuw op nieuw behoefte aan woongelegenheid ontstond en de handel en visscherij om meer havenruimte vroegen, liet burgemeester R. A. Ver- ploegh Chassé (18951904) met vooruitzienden blik voor het oostelijk gedeelte der stad een aan trekkelijke woonwijk ontwerpen, terwijl mede op zijn initiatiefin den nieuwen polder langs de Maas groote havenwerken werden aangelegd. De laatste uitbreidingen hadden plaats in het westen der stad. Na het einde der mobilisatiejaren 19141918 ontstond de wijk ten westen van Groeneweg en Markgraaflaan, eindigende bij de Burgemeester Pruissingel, aldus genoemd naar den burgemeester onder wiens ambtsperiode (1904 1928) deze uitbreiding tot stand kwam. Van de 92

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 100