de Girobiljetten, de Effecten en de Plakzegels zijn echter versierd met een heraldisch prul, waarvan in de Nieuwe Rotterdammer Courant een re censie door N.N. te lezen was, die hier moge volgen„Op een smakeloos gevormd schild, waarin de blokjes geheel ontbreken, pareert een leeuw pardon een uit borduurgaas geknipte aap met een dirigeerstok en muziekrol, waarschijnlijk met een onzichtbaar muziekcorps, een triomf- marsch op door waanzin geïnspireerde symboliek repeteerende. De schildhouders, nota bene ge kroond, zijn niet meer dan skeletten van leeuwen (de ribben kan men tellen) met driehoekige fasces posterieures en winkelhaaksche pooten en klauwen. De staarten gelijken op disselboomen en de slangvormige tongen belikken de ook al onjuist geteekende koningskroon." Het Rijkswapen is hetzelfde als dat van H.M. de Koningin, met dit verschil, dat bij het eerstgenoem de de mantel met baldakijn en kroon ontbreken. Uit een practisch oogpunt en omdat het Rijks- wapen in behoorlijken stijl moet worden ge bruikt als hoofd voor diverse papieren, stukken, staatsbladen, zijn er op verschillende grootten clichés van gemaakt, die in alle drukkerijen aanwezig zijn. Evenzoo van Gemeente- of Pro vinciewapens. Die zijn dus ook in den handel te verkrijgen en bij de lettergieterijen aanwezig. In de catalogi kan men ze in soorten en maten vinden, zoowel de goede als de gewraakte. Hofleveranciers voeren nooit het Rijkswapen doch het volle persoonlijke wapen van H.M. de Ko ningin, resp. dat van andere leden van het Koninklijk Huis. Bij de feestversieringen ter gelegenheid van onze bevrijding kon men in de Jericholaan te Kralingen 80

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 78