ningen van Prof. O. Hupp. De copie van J. M. Lion „chi sont li duc, li visconte" over den slag bij Kuinre met de wapens van de daarbij gestreden hebbende ridders. Les Annales de la Maison de Lynden door C. Butkens, al beweert men, dat daar ook falsificaten in staan. Het M.S. „con- scriptio exculum Frysiae" door Dr Heerma van Voss uitvoerig besproken in de Vrije Fries en nog zoovele meer, om er nog een paar te noemen: Adelsbriefe des Basler Adels und Wappenbuch, van W. R. Staehelin in 1916 gemaakt en les Princes du Sang royal door E. de Block. Waar men wapens vindt B.v. in de Rijks-, provinciale- en gemeentearchieven, in notarispro tocollen, in Musea, in Genealogieën, Oude hand schriften, in Alba amicorum, oude Testamenten, op regesten, kaarten, wapenkaarten, schutters- kaarten van Amsterdam, in stadhuizen, wees huizen, armenhuizen, familiearchieven, water- schaps- en polderarchieven, polderboeken en zoo meer. Wie zoekt die vindt! Voorts in de verslagen van 'sRijks Oude Archieven (zegels zonder beschrijving echter), Volksalmanakken, o.a. de Drentsche (grafzerken en wapens), op de wapen- kaarten van regenten en regentessen van wees huizen, stichtingen, zooals b.v. die van de vrouwe van Renswoude, Burgerweeshuis te Amsterdam en te Rotterdam (van steen op de poorten) enz. Ook op gegraveerde portretten was het eertijds de gewoonte om de wapens te plaatsen. Een uitgebreide collectie heeft de Iconografische Af- deeling van het Centraal Bureau te 's-Graven- hage. En er zijn nog tal van wapens gevonden, waarvan de bestaande families niets af wisten. Zoo kwam mij nog kortgeleden een goede lakafdruk van 62

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 60