De boekjes van Godefroy, Berden, c.s. zijn gewoon wat men noemt uit het Duitsch „over gezet" en foutief, want zij noemen b.v. gespleten wat gedeeld is en gedeeld wat doorsneden is. Dat geeft maar verwarring, zooals ook later bleek. De illustraties in deze werkjes zijn echter heel goed. Van Mr C. Ph. L. van den Bergh verscheen een werkje over de Gemeentezegels op het Rijks archief alsmede een beknopt handboekje der wapenkunde onder den titel „Grondtrekken der Nederlandsche wapenkunde". Bij Gebrs. van Aalst te Maastricht verscheen in 1925 een werk „Limburgsche Wapens" (familie wapens) met goede afbeeldingen alsmede een uitvoerig werk van J. M. H. Eversen en J. L. Meulenars over de Limburgsche Gemeentewapens, eveneens goed geïllustreerd. Onder deze categorie kan men ook nog rekenen werken, waarin tal van wapens worden opgegeven, maar zonder beschrijving of afbeelding, b.v. dat van Van Spaan over Rotterdam, dat herdrukt is in 1940 onder leiding van den Archivaris aldaar, Dr Hazewinkel. Van de buitenlandsche wapenwerken zijn te noemen A. Fahne, Kölner, Jülicher und Westfalische Geschlechter. Stamboek in twee deelen. von der Ketten, Köln, 7 deelen wapenboek. Th. de Raadt, Sceaux armoiriés des Pays-Bas et des pays avoisinants, belangrijk werk in 4 deelen. E. Gevaert, 1'Héraldique, son language et son esprit, 1935 zeer goed. von Kretschmar, Anleitung zur Darstellung von Wappen (zeer goed) en nog tal van andere, waaronder het nog onvol- 147

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 145