waar de weefsels op ramen gespannen werden. Teruggaande in de richting van de Poststraat (wat sluit de stadhuistoren het gezichtsveld weer prach tig af!) passeeren we een leelijk wit gebouw, blij kens den gevelsteen een eeuw geleden gesticht door de gebroeders Salomonson om de vervallen textielnijverheid te dpen herleven in den vorm van katoentjes voor de Handel-Maatschappij, en slaan dan rechts den Wevershoek in, die ook al niet meer dan den naam over heeft van het oude bedrijf. Al gauw (afstanden zijn er niet in Zieriksee!) bereiken we den Vijfhoek, een allergenoeglijkst kruispunt bij de Luthersche kerk, met een grappig winkeltje op den hoek, waarvan het dakkamertje onmogelijk meer ruimte kan hebben dan een mid delmatige kast. Schuin daartegenover op den hoek van de Regenboogstraat een kloeke tuitgevel. De Ravestraat, een der straten, die hier samenkomen, is in het begin der 17de eeuw aangelegd door den tuin van den heer van Ravestein (zie bl. 51) en vertoont nog geheel het oorspronkelijke karakter, ofschoon maar weinige trapgeveltjes ongerept zijn gebleven. Aardige tuitgeveltjes zijn er ook. Meer ouds is er nog in de linksche zij straat, de Schutters hofstraat uit denzelfden tijd, waarin wij zoowaar nog een kruiskozijn ontdekken (C 447) en verder op een paar kostelijke pakhuizen. Dat hier binnen afzienbaren tijd wel een en ander zal moeten ver dwijnen voor betere woningen, beseffen wij ook zonder naar binnen te gaan. Als het nieuwe dan uiterlijk maar aangepast wordt aan het oude! 62

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1946 | | pagina 72