LITERATUUR Over het onderwerp „Nederland in de Prentkunst" is tevoren geen samenvattende studie verschenen. Naar oudere literatuur kan dus niet worden verwezen. De aanteekeningen en de afbeeldingen in de verzameling van den schrijver hebben als grondslag voor deze ver handeling gediend. Voorts zijn de onderstaande werken hem behulpzaam geweest. 148 WERKEN VAN ALGEMEENEN AARD „Künstler-lexicon" van Thieme-Becker. Tot heden zijn 35 deelen verschenen (1907—1942). De spelling der kunstenaars-namen is naar deze uitgave gevolgd. F. G. Waller: Biografisch woordenboek van Noord-Nederlandsche graveurs ('s-Gravenhage, 1938). In dit werk wordt de artistieke arbeid van de kunstenaars niet genoemd. HOOFDSTUK I Jan de Jong: Architektuur bij de Nederlandsche schilders vóór de hervorming (Amsterdam, 1934). De schrijver geeft naast eenige nieuwe vondsten, een samenvatting van alles wat in oudere lite ratuur over dit onderwerp is verschenen. Behandelt uitsluitend de schilderkunst. Ph. Berjeau: Canticum Canticorum, reproduced in fac-simile from te Schriverius copy in the British Museum (Londen, 1860). J. Ph. Berjeau: Speculum Humanae Salvationis, le plus ancien monument de la xylographie et de typographie reünies, reproduit en fac-simile (Londen, 1861). M. J. Schreden: Dutch and Flamish woodcuts of the fifteenth century (Londen, 1925). A. J. J. Deelen: Histoire de la gravure dans les anciens Pays- Bas et dans les provinces-Belges (3 deelen, Parijs, 1924, 1934, 1935). HOOFDSTUK II Over de ontwikkeling van de geografie en kaartsnijkunst, uitvoe rig in: Dr. C. H. van Leeuwen, e.a.: Ontdekkers en ontdekkingen, blz. 220 v.v. (Amsterdam, z. j.).

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1944 | | pagina 163