ment verbeeldt, een als 't ware in steen gesneden gra vure en klaarblijkelijk als zoovele reliefs naar een oude prent gebeiteld. Terwijl een regen van steenen uit den hemel neerdaalt op de vluchtende Amorieten, wordt het tooneel van den strijd ons aanschouwelijk voorge steld. Daaronder „Die Gode gehoorsaamt, gehoorsamen de elementen"Men vindt den steen (uit ca. 1650) in de N. Amstelstraat hoek Waterlooplein herplaatst. Simson, niet minder populair, behielden we op twee gevelsteenen, „In de oude Samson" op den N.Z. Voor burgwal 17 herplaatst, en een in het „Gevelsteen museum" aan de St. Luciënsteeg, welke vroeger in de Handboogstraat stond. De eerste als in Richteren 15 15, waar hij met een reusachtige ezelskinnebak op de Phi- listijnen inslaat en op den tweeden zien we hem ver genoegd wandelen met de deuren uit de poort van Gaza (Richt. 16 3). D Stam Jesse, waaruit David stamde, leest men op de borstwering van het huis Martelaarsgracht 26. De populaire Koning David, gekroond en met harp, is met 5 exemplaren vertegenwoordigd. In de rustige Lin- denstraat, op No. 4 en 6, in een paar romantische oude huisjes van 1664, staat een heraldisch naar elkaar ge wend tweetal en op No. 19 zien wij hem weer in een opvallend fraaien gerestaureerden pilastergevel van 1660. De Vinkenstraat No. 1 bergt een oud exemplaar en in een muur van een school aan den Ouden Schans hoek Nieuwe Batavierstraat staat de vijfde, uit de ge saneerde Uilenburgerstraat 63. Hier heeft men tevens gelegenheid een aantal andere gevelsteenen afkomstig uit de omgeving te bekijken, benevens die welke zijn ingemetseld aan het badhuis in de Nieuwe Uilenburger straat hoek Houtkoopersburgwal en in de naastliggende poort der Stadsreiniging. Deze steenen zijn echter niet alle uit deze buurt. „Salomons eerste Regt" is het opschrift bij een subliem stuk beeldhouwwerk, in het fronton van het in ouden 35

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 44