heeft, een steen met de orde van het Gulden Vlies. Aan de Slapershaven bevinden zich drie 17e eeuwsche gebouwen, de z.g. Bossuhuizen, waarvan de gevels heel erg geleden hebben. In 1573 toen de slag van Bossu geleverd werd, bestonden ze nog niet. De oude om walling liep hier langs en ervoor was open zee; de Karperkuil was er nog niet. Van hier heeft men den zeeslag kunnen zien. Als herinnering eraan zijn de friezen van deze drie gevels over de geheele breedte met reliefs versierd, die den slag voorstellen, met toe passelijke verzen erbij. Het huis nrs. 2, 3, dat er oogenschijnlijk het slechtst uitziet, is feitelijk uit een oudheidkundig oogpunt be keken het belangrijkst, al is er geen top meer op. In het midden van het fries ziet men een schip geflan keerd door Fortuna's. Hier naast rechts en links twee voorstellingen van den slag op de Zuiderzee, afge sloten door een leeuwenkop. Eronder geschilderd leest men: Bossu zeeslag D 10 M D 11 Dag 1573 de tiende maand den elfden dag) en het volgende vers Tot eer van haer geslagt, tot lof van dese daed die klampen hem aen boort, die weten noch wel raedt hier is een Hoorens Hop, daer gaet het op een veghten, daer siet men 't eene schip vast aen 't ander heghten daer siet men reghte liefde, daer doet men onderstant daer veght men sonder geit voor 't lieve vaderland. Het is te hopen, dat dit huis nog eens in een beteren toestand gebracht kan wordener zijn nog hoogst in teressante consoles aan. De trapgevel nr. 4 is in 1897 vernieuwd; men heeft er een steen ingezet met „Renovatum Anno 1897". De vernieuwing is van dien aard geweest, dat van de in- 94

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 102