een paar dozijn zangers. Het mëerendeel van het geluid komt voor rekening van een half dozijn: Nachtegaal, Fitis, Merel, Roodborst, Roodstaart, Tuinfluiter. Daar hebt ge dan ook voorloopig genoeg aan. In den vijver behooren nu ook de waterhoentjes aan den slag te komen. Dat lukt ook wel dikwijls genoeg, maar .soms gooien de eenden roet in het eten en het is nu al een paar keer gebeurd, dat ondanks verbitterde gevechten, de eenden de overhand hadden. Zij broeden dan in het bosch en verschijnen in Mei met hun kroost op het water. Helaas vallen de jonge eendjes meestal ten prooi aan katten en ratten. Eens hebben wij het ge had, dat de waterhoentjes er in slaagden twee broedsels groot te brengen, zes jongen in het eerste en vier in het tweede nest. En die heele familie, oud en jong en jongst, zwommen af en aan en vonden hun voedsel. De ouden klommen in de bloeiende lischdodden (in Juli) om te smullen van de meeldraden en ze brachten de stengels tot omvallen, zoodat op het water de kleintjes ook nog konden profiteeren. Zoo iets moesten we weer eens be leven. Intusschen blijft de bloemenparade voortduren. Langs het boschpad komen nu de Druifhyacinthen en Wilde Hyacinthen in bloei. We krijgen er hoe langer hoe meer, in mooie ruime veelheid. Voor de fijnproevers hebben we dicht bij den ingang een paar groepen van Hondstand, een verouderde sierplant, hier en daar langs den duinrand verwilderd en met zijn prachtige blade ren en bloemen een plaats in den Hof overwaard. Die Hondstand heet zoo omdat zijn knolletjes eenige ge lijkenis vertoonen met tanden van een hond. Ik moet erkennen, dat ik nooit op dat idee zou zijn gekomen. Maar het is een prachtig plantje en het is niet te be grijpen dat het „uit de mode" is geraakt. De prachtige groote bloemen zijn wit, rose of geel. Ze staan geknikt, maar bij gunstige temperatuur en lichtgesteldheid slaan ze hun bloembladeren omhoog, net als de Cyclamens en als het koud of donker wordt slaan ze weer neer en 36

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 47