of lager buigen ze zich neerwaarts en dan krijgt de bloem dien aardigen droppelvorm, waaraan zij den Engelschen naam van „snowdrop" dankt. We moeten bij dat bloeien wel bedenken, dat de temperatuur vlak bij den grond en in den zonneschijn vaak heel wat hoo- ger is dan op manshoogte, zoodat we die bloempjes zich kunnen zien verlustigen in volle lenteweelde, terwijl wijzelf staan te mopperen over het late voorjaar. Als het een beetje meeloopt, dan komen de honigbijtjes er ook nog aan te pas (voor hen is 10° C. ook een heel prettige temperatuur) en aardiger tooneel bestaat er niet, dan zoo'n groepje sneeuwklokjes met hun gaaf, dof grijsgroen blad, de bloempjes op ranke stelen, wie gelend en buigend onder het vrachtje van de honigbij, die daar onder het bloemdek langs groene richtings lijnen de honig in 't binnenst van de bloem weet te vinden. Tegelijk bloeit ook het Lenteklokje, een forscher plant met steviger uiterlijk en glanzig groene bladeren, waar de bloem hoog boven uit steekt. Aan den ingang van den Hof, links van het pad, staan al veel van die Lente klokjes en ieder jaar komen er meer, want ze zaaien zich uit. Dat doen de Sneeuwklokjes niet zoo heel dik wijls; slechts zelden geven ze hun besachtige doosvruch ten te zien. Doch des te meer vermenigvuldigen ze zich door het vormen van nieuwe bollen en zoo komt het, dat ze meestal bij bosjes groeien. Wij zorgen er voor, dat er ieder jaar ook alleenstaande Sneeuwklokjes te zien zijn en zoo kunt ge dan in enkele jaren gewaar worden, dat die alleenstaanders uitgroeien tot bosjes. Zoowel het Sneeuwklokje als het Lenteklokjes zijn geen inheemsche planten, maar verwilderd uit tuinen en par ken. De bosschen en buitenplaatsen langs den binnen- duinrand hebben veel van dat verwilderd goedje en dat mag dan ook een plaats vinden in Thysse's Hof. Van daar dan, dat ge tegelijk met de Sneeuwklokjes, ook het gele Winteraconietje ziet verschijnen, alleraardigst ineengebogen uit den grond te voorschijn komend, zich 16

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 23