wolken, de foto van het omslag en die van het hekje van Thysse's hof heeft gemaakt. De Knikkende Vogel- melk is van Strijbos, de Wilde Reseda van Burdet, en de andere van mijzelf. Ik ben pas op mijn 65ste jaar be gonnen te fotografeeren, maar ik heb veel profijt gehad van de voorlichting van Ad. Burdet en J. C. Mol. Ook heeft men mij gevraagd of ik de jammerklachten van de Inleiding tot den eersten druk blijf handhaven. Helaas, ja. Maar gezien de tijden wil ik er geen nadruk op leggen. De tegenwoordige positie behoedt ons in de eerste jaren voor nijpende tekorten. Maar weldra moe ten we een nieuw hek hebben en we droomen ook al lang van een licht en luchtig tentoonstellingsgebouwtje. Daarvoor vraag ik uw aandacht ter gelegenheid van een eventueel vredefeest. Tot zoo lang kunnen we tevreden zijn met wat we nu reeds bezitten. Men heeft gevraagd of de leden van de Stichting de boekjes kunnen krijgen voor een lageren prijs. Op deze vraag heb ik zwijgend het hoofd geschud. Laat ons dit goed begrijpen: de leden, donateurs en maecenaten van Thysse's Hof hebben geen enkel voorrecht. Wel krijgen zij geregeld een keurig verzorgd Jaarverslag. Nog heeft men mij gevraagd of de Stichting geldelijk voordeel heeft van het eventueel succes van deze boek jes. Het antwoord luidt bevestigend. Het heeft mijn aandacht getrokken dat geen van deze vragen betrekking hebben op den eigenlijken Hof zelve: op de planten, de dieren, het landschap. Vraag daar ook eens naar, daar zouden de inleidingen van de Herdrukken van kunnen profiteeren. Bloemendaal, 1940. JAC. P. THYSSE. BIJ DEN DERDEN EN VIERDEN DRUK Zooals het behoort zijn in den derden druk fouten ver beterd, is de tekst hier en daar uitgebreid en er konden 13

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 20