een half uur vóór zonsopgang tot een half uur na zons ondergang. Dit boekje mag niet prijzig zijn en ik heb mij dus moe ten beperken. Het is dus mogelijk, dat ge er weinig of niets in vindt van planten, die uw aandacht trekken. Daarvoor verwijs ik u dan naar: „Een Tweede Jaar in Thysse's Hof" en „Het Wandelboekje", door E. Hei mans en Jac. P. Thysse. (Uitgave van W. Versluys, Amsterdam, 2.25.) Daar staat ongeloofelijk veel in, al zeg ik het zelf. Bloemendaal, 25 Juli 1940. JAC. P. THYSSE. BIJ DEN TWEEDEN DRUK De eerste druk van ons boekje was binnen drie maan den uitverkocht. Een groot wonder is dat niet, want heel voorzichtig hadden wij de oplaag niet zoo heel groot gemaakt. Ik had vroeger al leergeld betaald. Een vriend van den Hof had voor zijn rekening 500 plattegrondjes laten drukken, die aan ons gegeven en de opbrengst zou voor den Hof zijn. We boden ze aan voor een dubbeltje per stuk. Wel, we hebben er jaren over gedaan, om die 500 aardige vouwblaadjes aan den man te brengen. Dat heeft mij lang weerhouden van weer in zaken te gaan. Zijn nu de tijden zoo veranderd? Begint men de betee- kenis van den Hof beter te beseffen en te waardeeren? Wat ik zelf er van denk en hoop heb ik slechts broks gewijs hier en daar uitgesproken. Binnenkort hoop ik de gelegenheid te vinden, daarvan eens volledig reken schap te geven. Wij komen dus nu met een tweeden druk, natuurlijk vermeerderd, verbeterd en ook in grooter oplaag. Men. heeft gevraagd, wie al die mooie foto's gemaakt hebben. Wel, de portretten van Jansen en van mij, daar heeft de uitgever voor gezorgd, of liever de fotograaf van de uitgeverij, de heer Knikman, die ook de Toorts met de 12

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 17