wezen als werk- en bergplaats en soms ook als tentoon stel lingsgebouwt j e. De tuin zelve moest in de eerste plaats een beeld geven van de plantenwereld der duinen, zoowel van het droge duin, als van duinpias en duinmoeras en liefst ook zoowel van oud kalkarm duin als van het jonge kalk- rijke. En, wonder boven wonder, deze tegenstrijdigheid vond een heel gelukkige oplossing. Want Thysse's Hof ligt juist op een punt waar jong duin in oud duin door dringt. Ge kunt bet nazien op de Geologische Kaart. Het duinmeer en het duinmoeras kwamen tot stand, dank zij een geniaal ontwerp van den beroemden land schapsarchitect Leonard A. Springer en aan hem is het te danken, dat ieder die Thysse's Hof betreedt, niet alleen voor de eerste maal, doch telkens en telkens weer diep getroffen wordt door de groote bekoorlijkheid van dit klein, eenvoudig plantsoen. „Stom geslagen" zei eens een beroemd Hollandsch schilder. Daar komt nog bij, dat de Hof, omgeven door het hoog geboomte van het Bloemendaalsche Bosch, inwendig nog een beschutting heeft van dicht kreupelhout, ter wijl toch genoeg ruimte van hemelgewelf licht en luch tigheid en uitzicht naar omhoog verschaft. De aanzienlijke kosten van aanleg en omheining wer den gedragen door „Vrienden van de Natuur en van Thysse" en door de gemeente Bloemendaal. Ook nam de Gemeente Bloemendaal de helft der jaar- lijksche onkosten voor haar rekening, tot een maximum van duizend gulden. De andere helft wordt bijeenge bracht door de leden der Stichting. Men wordt lid van de Stichting Planten- en Vogeltuin door zich aan te geven bij den tuinman of bij den Secretaris-Penning meester (G. v. d. Polder, Oranje Nassaulaan 109, Over- veen). De minimum jaarlijksche contributie is ƒ1.—. Giften ineens tot elk bedrag worden gaarne aanvaard. Postgiro 100735 van de Stichting Planten- en Vogel- tuin in het Bloemendaalsche Bosch. Aanvankelijk ging alles opperbest, maar ik mag niet 6

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 12