INLEIDING Op 17 Juli 1925 kwam ten overstaan van notaris J. H. Wildervanck de Blécourt te Bloemendaal een stichting tot stand, genaamd: Planten- en Vogeltuin in het Bloemendaalsche Bosch, gevestigd te Bloemendaal (postgiro 100735). Het stichtingskapitaal was bijeen gebracht door eenige inwoners van Bloemendaal, die overtuigd zijn van het groote belang van natuurstudie en natuurgenot voor iedereen. Ik onderstreep hier iedereen. Nog veel te veel bestaat de meening dat natuurgenot en natuurstudie „beoefend" worden door enkelen, die daarvoor „aanleg" hebben. Deze meening mist allen grond. Zie slechts de kinderen, hun vreugde aan bloem en dier, hun lust, daar iets van te weten en zich er mee bezig te houden. Wanneer later die stemming verloren gaat, dan ligt dat aan een on gunstige omgeving. En velen, die in het drukke leven van de natuur vervreemden, keeren later weer naar haar terug. Het natuurgenot hangt nauw samen met natuurstudie. Dit behoeft geen geleerdheid te zijn, alleen reeds een besef, dat plant en dier een eigen leven hebben, wekt de belangstelling, die leidt tot bewondering en verwonde ring. Om nu gelegenheid te geven tot kennismaking met de levende planten en dieren van de duinstreek is Thysse's Hof gesticht voor iedereen. Een braakliggend stuk in het Bloemendaalsche Bosch, eigendom van de Gemeente Bloemendaal, was als het ware van nature aangewezen, om daar een plantentuin te stichten, die tegelijk een uitmuntende broedplaats en verblijfplaats zou kunnen zijn voor vogels. Het ligt achter het van ouds befaamde Pannekoekhuisje. Voor een nominaal bedrag kreeg de Stichting dat ter rein in pacht, inclusief het huisje, een onbewoonbaar verklaarde woning. Het heeft later goede diensten be- 5

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 11