16. Huis uit het 2e kwart der ije eeuw. De platte grond heeft nog dezelfde indeeling als in de 16e eeuw. De lengtedoorsnede geeft aan, dat de vloer van het voorhuis 3 treden boven de straat ligt, zoodat daaronder een kelder gemaakt kon worden. Het on derhuis en de opkamer zijn van het voorhuis ge scheiden door een glaspui. De doorgaande spiltrap toont eveneens het 16e eeuwsche type. 17. Woonhuis, ontwerp van Philips Vingboons. De begane grond ligt hooger dan de straat, zoodat eenige treden met een bordes toegang geven tot het voor huis. Hierin liggen de zijkamer (kantoor) en de trap naar de verdiepingen en den zolder. De dan volgende achterkamer ontvangt haar licht van het open bin nenplaatsje, waarbij het achterhuis aansluit. Dit be staat uit een hooger gelegen „sale" of ontvangkamer met daaronder een kamer of keuken. Wijl achter dit huis geen tuin ligt, krijgen deze vertrekken hun licht van het binnenplaatsje; zij worden bereikt door een trap, gelegen aan het eind der gang. In Ving boons' omschrijving staat is een ontwerp ge weest dat niet gedient en heeft". 18. Binnenhuis tegen het midden der ije eeuw. In het voorhuis ziet mende gang naar het achterhuis, de achterkamer, verlicht door een open binnen plaatsje, de zijkamer met deur, en ter halve hoogte den hangzolder. De vloer bestaat uit groote tegels of platen. De wanden zijn witgepleisterd, waartegen de houten deuren met haar zware klassieke omlijstingen donker afsteken. De hangzolder, dienstdoende als 96

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1942 | | pagina 99