Partijkantoor: Hoge Nieuwstraat 30, Den Haag, sinds 2009. Johan van Oldenbarneveltlaan 46, Amersfoort, sinds 2011. Buitenom 18, Den Haag, sinds 2005. Bouwjaar bouwstijl: Omstreeks 1850-1875 in eclectische stijl. Gebouwd in de jaren '80. In 1908-1909 in neorenaissancestijl ge bouwd als kantoor voor de Haagse Duin waterleiding. is het vestigen van uw partijkantoor in dit pand een bewuste keuze? De karakteristieke uitstraling telt zeker mee bij de keuze voor een pand. Andere facto ren zoals in de nabijheid van het Binnenhof spelen ook een rol. Bij de keuze speelden factoren zoals omvang, ligging, bereikbaarheid, openbaar vervoer en prijs een grote rol. We hebben bewust gekozen voor een histo risch pand, grenzend aan de Schilderswijk, in een volkswijk van Den Haag. Bijzonder is dat wij, als erflater van het gedachtegoed van Abraham Kuyper (oprichter ARP) zijn oude werkkamer met al zijn spullen bewa ren in ons pand Hoe belangrijk is behoud en instandhouding van gebouwd cultureel erfgoed voor uw partij? D66 vindt de instandhouding van gebouwd cultureel erfgoed van groot belang. Monu menten zijn vaak gezichtsbepalend voor een dorp, stad of landschap. Ze maken deel uit van de geschiedenis en identiteit van Nederland. We hebben ons veel ingezet voor cultureel en religieus erfgoed. In november dienden wij een motie in, om omwonenden van reli gieus erfgoed het eerste recht te geven om een plan van herbestemming in te dienen. Herbestemming heeft direct effect op de Behoud van ons erfgoed voor de mensen die na ons komen is voor ons erg belang rijk. Dit is één van de redenen dat wij ook mee doen aan Open Monumentendag en dat wij ons pand in het afgelopen jaar een grote onderhoudsbeurt hebben gegeven. leefomgeving van omwonenden. Wat zijn de standpunten van uw partij op Ons culturele erfgoed is het tastbare verleden dat we kunnen doorgeven aan toekomstige generaties. Dat moeten we koesteren. Dit vraagt om afstemming tus sen verschillende overheden en hun lokale omgeving, maar ook tussen de verschil lende ministeries. Kortom, het vraagt om een integrale benadering. het gebied van gebouwd cultureel erfgoed tijdens Behoud van ons cultuurhistorisch erfgoed staat voorop. We willen 100 miljoen euro beschikbaar maken voor noodzakelijk onderhoud aan rijksmonumenten en het realiseren van herbestemmingen. Hierbij is in het bijzonder aandacht voor kerkelijk erfgoed. Specifiek in Groningen is aandacht nodig voor het behoud en herstel van cultu reel erfgoed. De schade door aardbevingen moet ruimhartig gecompenseerd worden. de komende landelijke verkiezingen? In ons compact verkiezingsprogramma is het behoud van cultureel erfgoed als volgt omschreven: 'Het behoud van cultureel erfgoed is voor ons van groot belang om waardevolle monumenten, kerken, maar ook kunstwerken, archieven, documenten en boeken voor komende generaties te bewaren'. maart 2017 HEEMSCHUT 7

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2017 | | pagina 7