Groningse gedeputeerde gelooft in nieuwe Omgevingsvisie Adviseur landschap en cultuurhistorie Pier Bosch van Heemschut Groningen zet zich al tien jaar in voor een betere bescherming van Gronings erfgoed en landschap. Geen makkelijke opgave. Maar de nieuwe Omgevingsvisie van de provincie biedt naar de mening van Heemschut nieuwe kansen voor het beschermen van Gronings landschap en erfgoed. Theo Wortel Fleur Grap er: 'Gemeenten prikkelen...' Pier Bosch regelde dit interview met Fleur Graper-van Koolwijk die als gedeputeerde namens D66 verantwoordelijk is voor ruim telijke ordening, verkeer en vervoer, cultuur en sport. Graper is jong, gedreven en een heldere en vlotte praatster. Aan alles is te merken dat ze als historica echt iets met erfgoed heeft. Ze ziet Fleemschut Gronin- Gedeputeerde Fleur Graper en Pier Bosch van Fleemschut Groningen. gen als een belangrijke partner die positief- kritisch met de provincie meedenkt en die de provincie ook scherp houdt. Aanleiding voor het gesprek is de nieuwe ontwerp- Omgevingsvisie van de provincie die in februari onder verantwoordelijkheid van Graper verscheen. In deze visie noemt de provincie landschappelijke kwaliteit en cul tuurhistorisch erfgoed belangrijk voor het gevoel van verbondenheid met de streek en ook met de eigenheid en identiteit van de streek. Erfgoed en cultuurlandschap zorgen voor een plezierige leefomgeving. Ze zijn ook van belang voor recreatie en toerisme. De provincie Groningen stelt in de visie onomwonden dat cultureel erfgoed en bij zondere landschappen duidelijk maatschap pelijk en economisch gewin opleveren. De provincie wil die waarden op een rij zetten in een Kwaliteitsgids voor landschap, cul tuurhistorie en ruimtelijke kwaliteit en die als 'leidraad' aan de gemeenten aanbieden voor het ontwikkelen van een eigen beleid. Bosch: 'De complimenten aan de provincie dat cultuurhistorische, natuurlijke, archeo- 34 HEEMSCHUT juni 2016

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2016 | | pagina 34