Amsterdammers gezocht! 1 Vereniging snieuws Fred Godthelp onderscheiden Drs. J.F. Godthelp (73) is op 18 maart jl. in Middelburg benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau. Hij heeft zich vele jaren ingezet voor het Wereld Natuurfonds; Stichting Vrienden van Kamermuziek Zeeland, het behoud van de Zeeuwse Con certzaal in Middelburg, het Interna tionaal Muziekfestival Middelburg, de Erfgoedvereniging Heemschut, de bescherming van monumenten op Walcheren en het vervoer van chronisch zieken en gehandicapten. Van 2002 tot 2015 was Godthelp vicevoorzitter van de commissie Zee land met als specialiteit ruimtelijke ordening. NIEUWE LEDEN Heemschut heette in het le kwartaal van 2016 de volgende leden van harte welkom: Mevrouw J. van der Waals, Assen Mevrouw E.J.A. Bertens, Amsterdam De heerT. Mensink, Utrecht De heer L. Dijkema, Assen Mevrouw M. Arkesteijn-van Willigen, Zutphen De heer B. Beerepoot, Zaandam Mevrouw D. Huntjens, Cuijk De heer A.J. Kruyt, Voorschoten De heer O. Huiskamp, Tholen De heer J.J.W. Huddleston Slater, Tricht Mevrouw R. Klapwijk, Sneek De heer P. Carree, Zaandam De heer R. Teunissen, Voorburg De heer A. de Boer, Ouderkerk a/d Amstel De heerG. v.d. Meer, Pijnacker De heer F. Poll, Rotterdam Mevrouw A.M.C. Hemmes-Ringalda, Ysbrechtum De heer M.R. Meijer, Amsterdam Mevrouw E.M.F. Verheggen, Leiden Mevrouw M.E. Frohn, Amsterdam De heerC.J.M. de Bruin, Papendrecht Mevrouw A. Vaartjes, Den Haag De heer J. Vogels, Gemert De heerW. Dijkstra, Groningen Mevrouw Y. Spaans, Den Haag De heer R. Terpstra, Leeuwarden De heerC.J. Roest, Julianadorp Mevrouw J.E. van Gulik, Wormerveer De heer R. van Gennip, Poppel (B) Heemschut Amsterdam is op zoek naar nieuwe vrijwilligers die zich willen inzetten voor het behoud en bescherming van monu menten en de ruimtelijke kwaliteit van de stad. De commissie mengt zich actief in het debat over ruimtelijke ontwikkelingen en het monumentenbeleid. Actuele thema's zijn onder andere de toename van het toerisme in de binnenstad, de stedelijke structuur in oude woonwijken en de ontwikkelingen in wederopbouwbuurten. Indien nodig zet zij zich in om bedreigd erfgoed te bescher men met acties in de vorm van zienswij zen, bezwaarschriften, persberichten of het voeren van gesprekken met betrokken par tijen. Daarnaast beheert de commissie een nieuwsbrief en organiseert zij evenementen en rondleidingen om actuele onderwerpen op de kaart te zetten, het publiek te infor meren en te enthousiasmeren. De commis sie komt elke zes weken bij elkaar om ont wikkelingen te bespreken. Heemschut Amsterdam zoekt personen die affiniteit hebben met de stad, haar monu menten, de ruimtelijke ontwikkeling en die versterking kunnen bieden op het gebied van ruimtelijke ordening, PR, beleid of juridi sche zaken. Daarnaast zoekt de commissie mensen die graag helpen bij het organise ren van de evenementen. De commissie biedt interessante inzichten in het werkveld en de mogelijkheid voor maatschappelijke betrokkenheid voor de stad en de leefomgeving. Heemschut biedt daarnaast mogelijkheden tot scholing en informatievoorziening. Reacties ontvangen wij graag per email aan voorzitter Sebas Baggelaar: sbaggelaar@ gmail.com De meest actuele informatie vindt u op onze website of via onze nieuwsbrief. Aanmelden via www.heemschut.nl of 020 622 52 92. juni 2016 HEEMSCHUT 31 Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een origineel cadeau-idee? Wordt dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumenten- boek (winkelwaarde 14,95) cadeau. Ga naar www. heemschut.nl/ doe-mee en meldt u aan.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2016 | | pagina 31