Grens overschrijdende excursie met historische trein Weesp in bedrijf Erfgoedexcursies Datum: zaterdag 11 oktober 2014 Tijd: vanaf 10 uur Thema: Grensoverschrijdend Zo mag de excursie met een historische trein van museumspoorlijn STAR genoemd worden, die Heemschut Groningen en Dren the samen organiseren. Grensoverschrij dend omdat vrijwilligers van Heemschut tij dens de rit van Stadskanaal naar Veendam over Gronings grondgebied ook aandacht besteden aan buurprovincie Drenthe. Tijdens de rit krijgen de reizigers informatie over Heemschutsuccessen in Groningen en Drenthe. De uren in Veendam worden nut tig besteed met een stadswandeling met nog meer aandacht voor de positieve ingre pen aan historische gebouwen dankzij de Bond Heemschut. Daarnaast is er tijd voor een heerlijke lunch en een bezoek aan het Veenkoloniaal Museum. Verzamelen: vanaf 10.00 uur in de antieke stationsrestauratie in Stadskanaal met kof fie of thee en een plak Groninger koek. Om 11.00 uur vertrekt de trein naar Veen dam waar hij drie kwartier later aankomt. Om 15.30 uur vertrekt de trein weer naar Stadskanaal. De kosten bedragen voor leden 20,- voor niet leden 25,-. U kunt uw belangstelling kenbaar maken via Marije Kamphuijs, secretaris van Heem schut Groningen, secretarisheemschut- groningen@gmail.com of via Theo Wortel, secretaris van Heemschut Drenthe, Heemschutcommissiedrenthe@gmail.com (06-22617394). Datum: zaterdag 5 oktober 2014 Tijd: 14.00 uur Bond Heemschut en Stichting Groene Hart organiseren in samenwerking met de His torische Kring Weesp een wandeling door Weesp. Het accent ligt op het industriële, militair en technisch erfgoed, zoals oude pakhuizen, sluizen, bruggen, forten en bas tions. De opkomst van Amsterdam in de Gouden Eeuw had positieve gevolgen voor Weesp. De stad legde zich onder meer toe op het aanleveren van producten aan de VOC, zoals bier en jenever. Het water in de Vecht was relatief schoon en brouwers en stokers maakten daar dankbaar gebruik van. Omdat graan een belangrijke grond stof voor die bedrijfstak is, stonden er een tiental korenmolens. Slechts drie hebben de vooruitgang overleefd. Weesp maakt deel uit van de Oude Hollandse Waterlinie. Restanten getuigen van de militaire rol die het vestingstadje speelde. De rijkdom van Weesp is nog te vinden in het Stadsmu seum: de prachtige collectie van Weesper porselein. Verder werd het bekend als industriestad door de vestiging van de Van Houten Cacaofabriek. Halverwege de wan deling drinken we koffie met daarbij natuur lijk een Weesper mop. Programma zondag 5 oktober Verzamelen: Station van Weesp. De wan deling duurt tot circa 16.30 uur. Na afloop ontvangt u een waterlinietasje met het Groene Hart Leven Magazine. Prijs: 15,- per persoon. Leden van Heem schut betalen 12,-. Aanmelden kan via contact@groenehart.info onder vermelding van Groene Hart in Bedrijfwandeling Weesp. Het bedrag kunt u overmaken op rekening NL23 INGB0009 4832 96 ten name van St. Groene Hart. Na ontvangst van betaling ontvangt u een bevestiging van deelname en uitgebreide informatie over de wandeling. Voor info: www.groenehart.info. m 44 HEEMSCHUT september 2014

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 44