Excursie Amsterdam Noord Excursie vestingstad Geertruidenberg Erfgoedexcursie Datum: zaterdag 20 september 2014 Tijd: 10:00 tot 13:00 uur of 14:00 tot 17:00 uur Thema: stedelijke ontwikkeling door herbestemmen en transformatie Heemschut organiseert in samenwerking met DeTours een fietstocht door Amster dam Noord. U hebt de keuze uit twee tijd stippen. Steek het IJ over en ontdek de andere kant van Amsterdam. Traditioneel en nog steeds het domein van de arbeiders, maar snel veranderend door initiatieven van kunstenaars, creatieve ondernemers, muzi kanten en zelfs yuppies die de stap over het IJ wagen. De tocht is een mix van geschie denis, architectuur, industrieel hergebruik, creatief ondernemerschap, muziek en eten. We gaan onder andere naar de Van der Pek- buurt, behouden door inzet van Heemschut, en bezoeken de Broedstraten, De Ceuvel, het voormalig Shell terrein en de NDSM- werf voor ontmoetingen met lokale initia tiefnemers en gebruikers. DeTours is opgezet door drie vrienden, werkzaam op het gebied van architec tuur en stedenbouw, elk met een passie voor het verkennen van Amsterdam en het delen van hun ervaringen met anderen. Op onze DeTours gaan we buiten de gebaande paden en laten zien dat Amsterdam veel te bieden heeft op niet-alledaagse plekken. Voor meer informatie over DeTours ga naar: www.DeTours.nl Verzamelen: achter het Centraal Staton, bij de veerboot naar Buiksloterweg. Prijs: 30,- per persoon, inclusief een drankje en wat kleine hapjes. Exclusief: fiets (tips voor huurlocaties beschikbaar) Maximaal aantal personen per tour: 15 Aanmelden: via de website www.heem- schut.nl of telefonisch via de heer Sebas Baggelaar (06 41 77 86 66). Let op: Uw aanmelding is pas definitief nadat u na aanmelding een bevestiging heeft ont vangen. Daarna kunt u het verschuldigde bedrag overmaken op rekening NL33RAB0 01462.53.442 ten name van Bond Heem schut o.v.v. Excursie Amsterdam Noord. Datum: zaterdag 10 september 2014 Tijd: 10:00 tot 13:00 uur of 14:00 tot 17:00 uur Thema: Elektriciteit Elektriciteit zal als een rode draad door de dag lopen, wanneer het vestingstadje Geertruidenberg bezocht wordt. De stad verkreeg als eerste stad in het graafschap Holland van graaf Willem I in 1213 stads rechten. De voorzitter van Heemschut Brabant, tevens al 25 jaar stadsgids in Geertruidenberg zal u rondleiden in de monumentale stad, stadhuis en Geer- truidskerk. Een oud werknemer van het elektriciteitsbedrijf zal in een korte lezing de geheimen van de elektriciteitsproduc tie voor uit de doeken doen, waarna er een rondleiding door de Dongecentrale volgt. Tenslotte kunt u een bezoek bren gen aan het museum De Roos en/of aan de tentoonstelling in de Geertruidskerk over meer dan honderd jaar elektriciteit in Geertruidenberg. Prijs: 23,- voor leden en 30,- voor niet leden, inclusief koffie/thee en gebak, lunch, gidsen en gratis toegang tot het museum. Deelname na aanmelding via de website of telefonisch via 020- 622 52 92 en overmaking op rekening NL33RAB0 01462.53.442 ten name van Bond Heemschut o.v.v. Excursie Geertrui denberg. september 2014 HEEMSCHUT 43 muziekjes

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 43