Ltt i# HEEMSCHUT En verder: De SS Rotterdam op Katendrecht Bedrijventerrein De Binckhorst als 'autoscape' Koninklijke wachtkamers 'Luchtstrepen': bovenleidingportalen beschermd Op 13 en 14 september gaan we op reis! Want op reis is het thema van de Open Monumentendag 2014. Niet alleen gebouwen die met reizen te maken hebben, maar ook mobiel erfgoed, staan dat weekend bijzonder in de aandacht. Ze horen bij elkaar. Zonder historische schepen geen havens, zonder spoor geen treinen. Veel historische voertuigen staan in musea. Een ander deel is in parti culiere handen. Gelukkig kunnen we mobiel erfgoed nog tegenkomen op de weg, in het water of in de lucht. Maar... voor hoelang nog? Wetten en regels worden steeds strenger en zon der uitzonderingsposities dreigt veel waardevols voor ons land verloren te gaan. Daarom pleit Heemschut voor bescherming van de meest waarde volle voorbeelden via de Erfgoedwet. Opdat wij kunnen blijven genieten van ons unieke mobiele erfgoed. In dit themanummer leest u meer over het onderwerp! Karei Loeff, directeur Omslag (foto: Collectie Heemschut) De luchthaven Schiphol in de jaren '60, gezien door een aviobrug. Foto na 1967, herkomst onbekend. eRFcoeDveRemcinc De Stelling 11 Heemschut Actief 14 Gastcolumn 25 Verenigingsnieuws 31 Handhaving gevraagd 39 Erfgoedexcursies 45 Voordeel als Heemschutter 46 INHOUD Mobiel erfgoed in Nederland. Behoud door ontwikkeling. Voor studen ten van de TU Delft is dit leidend in hun opleiding. Erfgoedbescherming is topsport'. Met vrij- Atelierschip 'De Zwerver'. Valt dit Gesamt- williger Norman Vervat duiken we de Metro in. kunstwerk definitief tussen wal en schip?

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 3