Zwervervriend Niet beschermd Het restaureren van het schip kost veel geld. Stichting De Zwerver zoekt mensen die het schip een warm hart toedragen en hieraan een klein steentje willen bijdragen. Dat kan door 'Zwervervriend' te worden. Voor een brochure en informatie kunt u een e-mail sturen naar woonschip- dezwerver@gmail.com ter attentie van Jacqueline Visser-Westerbrink. Zie ook de website www.wojnieuwen- kamp.nl Interieur De Zwerver in de huidige staat. Nieuwenkamp aan het roer op het Zuider-Buitenspaarne hij Haarlem, 1902. ving en sponsors, vertrekt De Zwerver eind dit jaar naar scheepswerf Boxce in Delft om uiteindelijk helemaal in topconditie in de zomer van 2015 door te reizen naar de jachthaven van Naarden. Daar zal De Zwerver weer in volle glorie te bewonderen zijn en dienst doen als unieke vergader- en expositieruimte, als huwelijkslocatie en als bijzondere overnachtingsmogelijkheid. In tegenstelling tot onroerend erfgoed heeft roerend erfgoed geen beschermde status Uiltje en deuren voorzien van houtsnijwerk, anno 1900. in de Monumentenwet. Erfgoedvereniging Heemschut pleit ervoor dat een represen tatieve lijst van mobiele objecten wordt beschermd in het kader van de nieuwe Erfgoedwet, ook als deze niet behoren tot een (rijks)museale collectie. Hiervoor dient echter de wet te worden aangescherpt en aangepast. Het is te hopen dat in het wet gevingstraject de minister en de kamer hier van doordrongen raken. Jacqueline Visser-Westerbrink en Wiepke van Erp Taalman Kip zijn bestuurslid van de Stichting W.OJ. Nieuwenkamp september 2014 HEEMSCHUT 31

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 31