Hr tev. Heemschut actief rsm Toekomst Museumpark bedreigd ;VV Behoud Utrechtse hoveniersboerderij Groningen land Drenthe {^iderland burg f ZUID-HOLLAND ROTTERDAM - Heemschut Zuid-Holland heeft haar zorgen aan de gemeente Rotter dam geuit, over de toekomst van het stadspark, Museumpark te Rot terdam. De aanleiding van deze zorgen is het voornemen van Museum Boijmans Van Beu- ningen, Stichting De Verre Bergen en de Gemeente Rot terdam om hier een Collec tie gebouw te realiseren. De Bond is van mening dat een gebouw van ca. 15.000 m2 op deze locatie, zowel qua steden bouwkundige setting, schaal, als voorgestelde autonome verschijningsvorm, de kwaliteit van de openbare ruimte ern stig schaadt. Het oorspronke lijke plan van Witteveen uit 1927 voor het Land van Hoboken was gebaseerd op een onbelemmerd zicht vanaf de Westersingel, kruising Binnenweg naar de Parkhaven. Dit uit gangspunt is al in de afgelopen decennia aan getast door diverse ingrepen en zal door het voornemen verder schade oplopen. De Bond doet een dringend beroep aan de gemeente om ervoor te zorgen, dat de openbare ruimte niet verder wordt aangetast en volgebouwd. En in plaats daarvan zorgt dat het park beter beheerd en onderhouden wordt. Connie Steenwinkel V Overijssel V jujj- UTRECHT UTRECHT - Dankzij het stugge verzet van een familie tegen stads- en projectontwikkelaars is tussen de havens en de Jaarbeurs in Utrecht een boerderij bewaard gebleven. De bewoners worden ondersteund door Oud-Utrecht, Stich ting Cuypersgenootschap en Bond Heemschut. De woning uit 1875 is in 1925-1927 verbouwd in de stijl van die tijd. Het huis is een voorbeeld van bebouwing, die elders in het voorheen lan delijk gebied verloren is gegaan. Het interieur is nog gaaf aanwezig met kasten, bedsteden, trappenhuisje en de originele keuken. Het pand moet wijken in verband met de aanleg van een HOV baan, een weg met twee rijstroken. De suggestie van de Gemeente Utrecht om 'de aanwezige waardevolle onderdelen van de woning zo veel mogelijk te sparen en te her gebruiken' wordt afgewezen door de erfgoed verenigingen. Zij bepleiten een gemeentelijke monumentenstatus voor de unieke hoveniers woning en stellen het behoud van de woning als voorwaarde bij de uit te werken varianten voor de aanleg van de HOV-baan en verbreding van de Van Zijstweg. Martha de Wit september 2014 HEEMSCHUT 17

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 17