Bijzondere kijk op vier eeuwen wonen aan de Amsterdamse gracht Het fotoboek Grachtenhuizen - Amsterdam Canal Houses van Arjan Bronkhorst vertelt het verhaal van vier eeuwen wonen aan de Amsterdamse gracht. In de 17de eeuw werden de imposante huizen gebouwd door zeer vermogende kooplieden en regenten. In de eeuwen daarna werden ze bewoond en verbouwd door hun erfgenamen en nieuwkomers op de gracht. In meer dan 400 pagina's gaan de deuren van deze particuliere stadswoonhuizen voor u open. Ruim dertig grachtenhuizen worden uitge breid en in volle glorie belicht. Interieurs van ongekende rijkdom, die u niet eerder zag. U maakt in het boek kennis met de bewoners van deze grachtenpanden. Eberhard van der Laan, burgemeester van Amsterdam, schrijft in het Voorwoord van dit boek: 'Laat u verrassen met dit eerste boek in zijn soort en de prachtige foto's van Arjan Bronkhorst. Hij maakte het boek vanuit zijn oprechte passie voor grachten huizen en werkte ruim een jaar aan de serie. Met een ongeëvenaard resultaat: het eerste artistieke fotoboek geheel gewijd aan Amsterdamse grachtenhuizen. Zijn stijl is tijdloos en karaktervol en zijn beelden bijna verstild. Hij is als geen ander in staat geweest om het bijzondere gevoel weer te geven van het wonen aan de gracht tijdens de afgelopen vier eeuwen!' De teksten zijn geschreven door Volks krantjournalist Mare van den Eerenbeemt en Koos de Wilt, die onder andere 'Rem- brandt Inc.' schreef. Gabri van Tussenbroek, auteur van Amsterdam in 1597', was ver antwoordelijk voor de inleiding en burge meester Eberhard van der Laan het lovende voorwoord. Tegenwoordig worden veel van de kapitale grachtenhuizen in Amsterdam nog steeds bewoond door particulieren, zoals dat vanaf de 17de eeuw gebruikelijk is. Het zijn deze vermogende particulieren, die de histori sche grachtenhuizen mede hebben gered van de ondergang en de waardevolle interi- eurschatten met veel inspanning, kapitaal, liefde en geduld restaureren en in stand houden. Het fotoboek 'Grachtenhuizen - Amsterdam Canal Houses' telt 416 pagina's en bevat meer dan 350 foto's. Het boek is tweetalig, Nederlands/Engels en heeft een harde kaft met een luxe stofomslag. Als lid van Heemschut krijgt u 4,50 korting op de uitgave. Het boek wordt bovendien gratis thuisbezorgd. Leden betalen 45,- in plaats van 49,50. Deze korting geldt alleen via de website w/w/w.grachtenhuizen, org, onder vermelding van 'Heemschut'. ISBN 978 90 821354 0 4. december 2013 HEEMSCHUT 41 Trap uit een van de 17de-eeuwse Cromhouthuizen, Herengracht 364-370. Gefotografeerd door Photographe Arjan Bronkhorst

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 41