Zwolle: groeistad met cultuurparels Erfgoedexcursies Erfgoednieuws Bogaerts Van Nuland winnaar beste dak Kampen beste Erfgoedgemeente Vrijdag 28 maart en 4 april Programma De Hilversumse Vituskerk. Op 15 november 2013 vond op het congres van de Internationale Federatie Dakdekken (IFD) de verkiezing plaats van 'het mooiste dak van de wereld'. De nationale organisa ties van dakdekkende bedrijven uit de Ver enigde Staten, Rusland, Engeland, Duits land, Nederland, Spanje en Italië hadden hiervoor inzendingen ingediend. In ons land vertegenwoordigt de vereniging Het Hellende Dak een honderdtal dakdekkende bedrijven. Het winnende dak is het dak van de Vitus kerk in Flilversum. De prijs werd hiertoe uit gereikt aan leidekkers- en loodgietersbedrijf Bogaerts van Nuland uit Ravenstein, die het dak volgens de jury uitmuntend hebben gelegd. Mirjam Dappers-Bogaerts van het gerenommeerde bedrijf mocht de bijbeho rende trofee in ontvangst nemen. Kampen is de beste Erfgoedge meente van het jaar 2013-2014 geworden. Na een spannende eindronde met vijf genomineerde gemeenten, te weten Leiden, Noord oostpolder, Kampen, Winterswijk en 's-Hertogenbosch won Kampen een geldbedrag van 25.000 euro. De 'Kamper kracht' werd door de jury geprezen. Kampen benut haar erfgoed en kiest voor de kracht van haar inwoners. Hierdoor heeft het erfgoedbeleid veel draagvlak in de gemeente en stelt Kampen zich open voor nieuwe initiatieven. www.bngerfgoedprijs.nl m De Hanzestad Zwolle zal naar verwachting de komende 25 jaar het hardst groeien van alle Nederlandse steden. Om deze groei bij te houden zal de stad een ingrijpende trans formatie ondergaan. In veel delen van de stad is deze verandering nu al zichtbaar. De Zwollenaren investeren veel in hun histori sche infrastructuur, terwijl er in de komende jaren nog publiekstrekkers bij zullen komen. Aan de ene kant wordt zo de herkenbaar heid en identiteit versterkt, aan de andere kant worden nieuwe identiteiten en plekken gecreëerd. Zo is sinds dit jaar het gebouw aan de Blijmarkt van Museum de Fundatie geheel vernieuwd en uitgebreid. Het ei op het dak maakt nog steeds veel reacties los. Heemschut biedt u de kans om drie histo rische cultuurparels te ontdekken. Het zijn de bijzonder herbestemde Broerenkerk, de normaal niet toegankelijke Sassenpoort en het eeuwenoude Vrouwenhuis. 40 HEEMSCHUT maart 2014 De Sassenpoort. 12:30 uur Ontvangst in boekwinkel 'In de Broeren', de Broerenkerk, met een lunch. De bijzondere herbestemming maakt deze kerk tot een nieuwe plek in de stad. Ze oefent een grote aantrekkingskracht uit op de bezoekers. De architecten en de eigenaar verzorgen een lezing over de geschiedenis van het gebouw en haar transformatie. 14:00 uur Wandeling door Zwolle met een bezoek aan de Sassenpoort. Dit markante middeleeuwse gebouw is nu nog in rijks- bezit, maar het Rijk wil hier graag van af. We krijgen een rondleiding door het poort gebouw en uitleg over de geschiedenis. Let op: de toren is voor mensen die slecht ter been zijn moeilijk toegankelijk. 15:15 uur Bezoek aan het Vrouwenhuis aan de Melkmarkt. Grote delen van dit huis zijn de afgelo pen drie eeuwen onver anderd gebleven. We bezoeken de sfeer volle Regentenkamer, de Stenenkamer en de prachtige gang tus sen het voor en achter huis. In dit sfeervolle pand sluiten we af met een drankje. De kosten voor deze excursie bedragen 32,50 per persoon. U kunt zich vanaf 10 maart opgeven voor deze excursie via www.heemschut.nl of telefonisch via 020-622 52 92.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 40