4 26 30 33 HEEMSCHUT En verder: Oudste familiebedrijf staat in Oudewater Op stap in Leeuwarden met Marloes Eskens Monumentenzorg obstakel voor duurzaamheidsdoelen? Sloop rijksmonumenten in Asten leidt tot initiatief INHOUD Het Groningse Scholentype. Architect Jaap Wilhelm gaf scholen een ander gezicht. Toekomstige erfgoedprofessionals. Drie afgestudeerden en hun passie voor erfgoed. Industrieel Erfgoed. Na een lange strijd nu toonaangevend binnen de erfgoedzorg. Omslag (foto: collectie Joost Wilhelm) De Jan Evert Scholtenschool. Kleurenopname van Jaap Wilhelm, waar schijnlijk genomen in het voorjaar van 1957. eRFGoeDveReniGinG Boomschorshuis. Opgeslagen pand uit Amsterdam zoekt nieuwe plek. Heemschut Actief 6 De Stelling 11 Gastcolumn 21 Erfgoednieuws 28 Verenigingsnieuws 31 Erfgoedexcursies 39 Voordeel als Heemschutter 41 De publicatie van de Grote Monumen- tenGemeentetestin het vorige nummer van Heemschut heeft veel positieve reacties opgeroepen. Onze vrijwilligers zijn sindsdien druk in de weer om, met de uitslagen in de hand, gemeenten te benaderen voor een gesprek. Doel daarbij is om na de gemeenteraads verkiezingen deze maand, erfgoed bij meer colleges in het coalitieakkoord opgenomen te krijgen. Daarnaast heb ben betere voorlichting aan eigenaren en digitale ontsluiting van monumen- tengegevens op internet hoge priori teit. In een tijd waarin we steeds vaker willen sturen op 'meetbare' effecten, zal de erfgoedsector meer gegevens moeten gaan bijhouden. Dat zal over langere perioden moeten geschieden en moet voor publiek raadpleegbaar zijn. Dat is wat wij als burgers immers verwachten van een transparante overheid. Heemschut is dan ook ver heugd dat dit voorjaar de Erfgoedmo nitor van de Rijksdienst voor het Cul tureel Erfgoed online is gegaan. Wij pleiten er voor dat ook de uitkomsten van onderzoeken door derden in deze monitor kunnen worden opgenomen. 2014 wordt een belangrijk jaar. Met de invoering van de Omgevingswet, de uitwerking van het akkoord rond duur zaamheid en een nieuwe Erfgoedwet in de opstartfase, is er volop werk aan de winkel. Heemschut blijft strijden voor en met u om het belang van een goede erfgoedzorg als klein, maar belan grijk onderdeel in alle nieuwe wetten en regels overeind te houden. In het belang van een Mooi Nederland! Karei Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 3