Bergen op Zoom: Markiezen Ledenbijeenkomst Groningen Erfgoedexcursie Zaterdag 19 april Woensdag 9 april 500 jaar geleden werd het Markiezenhof in Bergen op Zoom gebouwd ter meerdere eer en glorie van de Heren, later de Markiezen van Bergen op Zoom. De enige plek in Neder land waar Markiezen hun domicilie hadden. Speciaal voor Heemschut-leden organiseert de commissie Noord-Brabant een interes sante dag in Bergen op Zoom. U wordt ont vangen in het Markiezenhof waar we, na kof fie met gebak, starten met een lezing over de historie van het complex. Een deskundige gids leidt u rond door het imposante com plex. Naast de verblijven van de Markiezen komt ook de geschiedenis van de stad Ber gen op Zoom aan bod. Als extraatje brengen we een bezoek aan het Kermismuseum, dat eveneens in het Markiezenhof is gevestigd. De lunch zal worden geserveerd in het museum, waarna het tijd wordt om naar buiten te gaan. Het tweede deel van de dag bestaat uit een rondwandeling door het his torische stadscentrum van Bergen op Zoom. Terecht krijgt de prachtig gerestaureerde bin nenstad het stempel mee van 'de verborgen parel'. Tijdens de rondwandeling met een ervaren gids nemen we een aantal van de ruim 400 monumenten nader onder loep. De kosten voor deze dag bedragen 40,- (voor leden 33,-) per persoon, inclusief entree museum, gidsen, koffie en lunch. Als aandenken ontvangt u bovendien een fraai boek over de stad! U bent welkom vanaf 10.30 in het Markie zenhof. Het programma start om 11.00 uur. Aanmelden kan via de website van Heem schut: www.heemschut.nl of per email naar info@heemschut.nl. Gaarne het verschuldigde bedrag over maken op rekeningnummer NL33RAB0 01462.53.442 inzake Excursie Bergen op Zoom onder vermelding van uw naam. E CD CD X De commissie Groningen nodigt leden van Heemschut in de provincie Groningen van harte uit voor een bijeenkomst op woens dagavond 9 april om 20.00 uur in hotel-res taurant Faber te Hoogezand. Deze avond is bedoeld om op een informele manier kennis te maken met de vrijwilligers van de commis sie Groningen. Tijdens de avond zullen leden van de commissie een toelichting geven op de werkzaamheden en acties van Heemschut in de provincie. Een van de commissieleden zal een inleiding verzorgen over het cultuur historisch waardevol landschap van deze prachtige provincie, waarbij ook de karakte ristieke bebouwing aan bod zal komen. Met het nodige beeldmateriaal krijgt u een goede indruk van de waardevolle aspecten van de provincie en maakt u kennis met mogelijk nog onontdekte gebieden en objecten. Het belooft een boeiende en leerzame avond te worden waarin veel ruimte zal zijn voor vra gen en discussie. U kunt zich nu al opgeven via email: info@heemschut.nl onder ver melding van Heemschut-Groningen, 9 april of per telefoon via ons landelijk nummer: 020-622 52 92. Een persoonlijke uitnodi ging met verdere details krijgen de Groningse leden binnenkort per post toegestuurd. maart 2014 HEEMSCHUT 39

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 39