Ton Kootpenning voor René W. Chr. Dessing Tè Vereniging snieuws NIEUWE LEDEN De uitreiking op Frankendael. V.I.n.r. Karet Loeff, René Dessing, Evert de Iongh - interim voorzitter van Heemschut. Op 3 februari van dit jaar werd op de his torische buitenplaats Frankendael de Ton Kootpenning uitgereikt aan drs. René W. Chr. Dessing. René Dessing is kunsthistoricus en was van 1988 tot 2006 eigenaar van het cultu rele organisatiebureau Artifex dat lezingen, excursies en congressen organiseerde op het gebied van kunst en architectuur. Als initiatiefnemer en voorzitter van de Stich ting Themajaar Historische Buitenplaatsen 2012, heeft hij zich volgens de Fleem- schut buitengewoon ingezet voor dit type erfgoed. Hij heeft het initiatief genomen, personen en organisaties bijeen gebracht, fondsen geworven en een enorme hoeveel heid publiciteit gegenereerd. Voor een groot publiek wist hij de historische buitenplaats bekendheid te geven door middel van aller lei evenementen, symposia en andere acti viteiten, maar ook door eigen optredens in radio- en tv programma's, door het geven van een groot aantal lezingen in heel Neder land en door het blijven informeren van zijn opgebouwde netwerk. Onder zijn organi satorische leiding verscheen het prachtige boek 'De Buitenplaats en het Nederlandse Landschap'. De website www.buitenplaat- sen2012.nl bood een platform voor kennis en nieuws over historische buitenplaatsen. Tijdens het themajaar en door middel van een eindverslag met aanbevelingen, heeft Dessing geprobeerd om allen die verant woordelijkheid dragen rond het behoud en beheer van de 550 overgebleven histori sche buitenplaatsen in Nederland bij het themajaar te betrekken en te verbinden. Zo is de kennis over en de knelpunten rond de instandhouding van historische buitenplaat sen breder bekend geworden bij beleidsma kers, bestuurders en andere doelgroepen. Naar aanleiding van zestien aanbevelingen van de stichting zijn verschillende provincies nieuw beleid ten aanzien van buitenplaat sen gaan formuleren. Zo is de provincie Utrecht met een erfgoedmonitor voor bui tenplaatsen begonnen. Noord-Flolland wil kijken hoe ze de sociale en economische potentie van buitenplaatsen kan verster ken. Tevens is René Dessing betrokken bij een landelijk onderzoek naar de historische buitenplaats in samenwerking met het Nati onaal Restauratiefonds en de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Het succes van het themajaar is voor een groot deel op het conto van de heer Des sing te schrijven. Daarmee is hij een pleit bezorger voor het behoud van ons cultureel erfgoed. Vanwege deze bijzondere verdien ste is hem derhalve de Ton Kootpenning, de hoogste externe onderscheiding van onze vereniging, toegekend. Heemschut mocht in het vierde kwartaal de volgende nieuwe leden welkom heten: Mw. E. Fischer, Almelo Stichting 'Anneke de Bruijn', Asten Mw. M. van Mierlo, Oegstgeest Dhr. G. Bening, Delft Dhr. J. Meijer, Groningen Dhr. A. Linters, Kortrijk (België) Mw. M.H.L. Verlinden-Poell Dhr. W. Stenfert Kroese, Rotterdam Dhr./Mw. M. Kuipers, Weesp Mw. E. Eikerbout, Rijswijk Dhr. T. Wortel, Assen Dhr. J. Kolkman, Amersfoort Dhr. G.M.J. de Weger, Moddergat Dhr. B. Zwarteveen, Delft Mw. M.J. Overmeer, Amsterdam Mw. E.M.L.A. Hustinx, Maastricht Dhr. M. Schroder, Maarssen Mw. S. Bijlmakers, Utrecht Dhr. G.W. Eshuis, Amersfoort Dhr. P.J. van der Heijden, Nijmegen Mw. A.A.M. Bakker, Voorburg Dhr. B. Borsje, Den Flaag Fam. A.C. de Groot, IJsselstein Mw. J.C. Snijder, Den Flaag Bent u nog geen lid van Fleemschut? Of zoekt u een leuk cadeau-idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumentenboek (winkelwaarde 14,95) cadeau. Meldt U aan op: www.heemschut.nl/doe-mee 34 HEEMSCHUT maart 2014 René Dessing

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2014 | | pagina 34