Zilveren anjer voor Frans Wytema Excursie Nicolaaskerken Erfgoednieuws Verenigingsnieuws 1 ■r m Word lid van Heemschut! Op 18 juni van dit jaar reikte prinses Beatrix in het Paleis op de Dam de Zilveren Anjer uit aan Frans Wytema uit Zaandijk. Wytema ontving de onderscheiding van het Prins Bernhard Cultuurfonds vanwege zijn belangeloze inzet voor het behoud van de Zaanse houtbouw. Daarnaast restaureert en behoudt hij oude muziekinstrumenten. In een weekend voor de sloop demonteerde Wytema een pandje uit Flaaldersbroek en bouwde het later opnieuw weer op. Op twee zaterdagen in januari en/of februari organiseert Heemschut een excursie naar twee bijzondere kerken in Amsterdam: de pas geheel geres taureerde Oude Kerk en de Basiliek van de Heilige Nicolaas. Bij het ter perse gaan van dit nummer zijn de data en het definitieve programma nog niet bekend. Het programma volgt in onze nieuwsbrief. U kunt zich hier voor aanmelden per e-mail via info@ heemschut.nl of telefonisch (020- 6225292) voor de papieren nieuws brief die via de post wordt verzonden. Het programma zal tevens op onze website (www.heemschut.nl) onder agenda worden gepubliceerd. Hij voegde het samen met een pand dat nog door Claude Monet was geschilderd. Het ensemble, nu een rijksmonument, siert nu de Boschstraat 1 in Zaandijk. Naar zijn verongelukte oudste zoon Elout vernoemde Frans de Elout Wytemastichting, die zich inzet voor het behoud van het Zaans erf goed. Het project waar Wytema momenteel aan werkt is de molenaarswoning van molen de Blijdschap in Assendelft. De molen is al in 1907 gesloopt, maar de bijbehorende molenaarswoning uit de 17de eeuw stond er nog. Wytema demonteerde ook hier weer één dag voor de oorspronkelijk geplande sloop het gebouw en plaatste het over naar Smidslaan 3 in Zaandijk. Het is een punt gaaf 17de eeuws houtskeletbouwhuis met een deels originele houten buitenwand. Het huis is nu weer gaaf en compleet, en ver rijkt de historische omgeving van Zaandijk. Wytema is nog niet klaar met zijn levens werk. Want onder het motto 'Zaanse hout bouw is uniek in de wereld' zal hij ongetwij feld zich blijven inzetten om dit bijzondere erfgoed te behouden en restaureren. Ja, ik ondersteun de doelstelling van Heemschut en word lid. Naam: De heer mevrouw firma organisatie Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Email: Handtekening: Het lidmaatschap bedraagt minimaal €35,- per jaar, jongeren <25 €15,-, bedrijven €70,-. U ontvangt van ons een acceptgirokaart en Het monumentenboek als welkomstgeschenk. U kunt deze bon in een ongefrankeerde envelop sturen naar: Bond Heemschut, Antwoordnummer 3808, 1000 PB Amsterdam NIEUWE LEDEN Heemschut mocht in het derde kwartaal de volgende nieuwe leden welkom heten: Mw. H. Dorhout, Den Haag Mw. G.M.G.A. Cornelissen, Groningen Mw. W.D. Boskma, Leeuwarden Dhr. E.N. Childers Jr., Amsterdam Dhr. H.A. Bultema, Den Haag KopGroep Bibliotheken, Schagen Mw. Y. de Swart, Rijsbergen Mw. H. Westerman - Reneman, Utrecht Dhr. G.J.U. Huber, Bosch en Duin Mw. J. Spijkerman, 's-Hertogenbosch Dhr. R.P. Olij, Hoofddorp Dhr. W.H.A. Alferink, Aerdenhout Dhr. M. de Kromme, Amsterdam Mw. M. Weits, Leek Mw. R. van Roode, Loosdrecht Mw. E. de Goede, Warmerhuizen Mw. M. Jonk, Haarlem Dhr. V. Bellm, Amsterdam Mw. A. Zomer, Utrecht Mw. C.J.M. Verspeek, Oisterwijk Dhr. P.J. Heiliegers, Haarlem Dhr. W. Dikshoorn, Wijchen Dhr. J. van Middelkoop, Laren Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een leuk cadeau-idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumentenboek (winkelwaarde 14,95) cadeau. Meldt U aan op: www.heemschut.nl/doe-mee

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 34