Rondleiding en lezingen in raadhuis Waalwijk Excursie Limburg HET PROGRAMMA VOOR DE MIDDAG IS ALS VOLGT: De commissie Noord-Brabant van Heem schut organiseert op vrijdag 23 augustus een rondleiding en lezingen in het voorma lige raadhuis van Waalwijk. Dit Rijksmonu ment is tussen 1929 en 1932 gebouwd naar ontwerp van architect A.J. Krophol ler. Het is een van de voorbeelden uit een reeks die de architect van de Amsterdamse School ontwierp. Andere voorbeelden staan in Idaarderadeel, Medemblik, Noordwijker- hout, Wateringen, Leidschendam en Asten. Een unieke kans dit bijzondere gebouw van binnen te bekijken! De middag staat in het teken van herbe stemming, in het bijzonder van religieus erfgoed. De sprekers zijn specialisten van het Monumentenhuis Brabant, provinciaal steunpunt en kenniscentrum voor de Bra bantse Monumentenzorg. Restauratie-ar chitect Marina Moons tenslotte vertelt over de praktijk van de herbestemmingsopgave. Tijdens een afsluitende borrel is er vol doende gelegenheid om nader kennis te maken met elkaar en ideeën uit te wisselen over de inzet van vrijwilligers bij de belangen behartiging voor behoud en herbestemming. De deelname aan deze bijzondere middag is kosteloos voor leden. Niet-leden beta len de drankjes. U kunt zich opgeven door een bericht te sturen naar heemschut. brabant@gmail.com onder vermelding van wel/geen lid van Heemschut. Indien u niet over email beschikt kunt u contact opnemen met het landelijk bureau van de vereniging. 14.00 uur Ontvangst met koffie en thee 14.30 uur Aanvang rondleiding door medewerkers van de gemeente 15.00 uur Welkom door de voorzitter van de commissie Noord-Brabant, ir. Jan van Gils Introductie van de sprekers: drs. Harrie Maas, directeur Monumentenhuis Brabant en drs. Annélien van Kuilenburg, beleidsmedewerker culturele planologie Monumentenhuis Brabant 15.15 uur Lezing: 'Herbestemming als opgave, kansen voor Religieus Erfgoed!' 16.00 uur Restauratie-architect Marina Moons vertelt over de praktijk van het herbestemmen 16.15 uur afsluitende borrel Op 24 augustus vindt de jaarlijkse erfgoed excursie van de provinciale commissie Lim burg plaats. Deze gaat naar Roermond. The ma's en programma zullen op de website van Heemschut en in de nieuwsbrief nader bekend worden gemaakt. U kunt zich ook aanmelden bij Marianne van der Eisen als E u nader op de hoogte wil worden gesteld: ir> mvdelsen@hklimburg.nl of telefonisch via 047-53 99 287. Het voormalige raadhuis van Waalwijk aan het Raadhuisplein. Aan het raadhuis is goed te zien hoe Kropholler over de representatieve uitstraling van een openbaar gebouw dacht. Grandeur maar ook gesloten heid kenmerken het pand. Het com plex bestaat uit een streng rechthoe kig blok met lage bijgebouwen. Aan het gebruik van sober metselwerk en de toepassing van natuursteen op constructief belangrijke plekken is de invloed van architect Berlage af te lezen. Zoals bij veel andere gebouwen van van Kropholler is het zware smeedijzer rood geschilderd. juni 2013 I HEEMSCHUT 39 Het stadhuis van Roermond.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 39