Europese prijs voor Erfgoednieuws Onder de maar liefst dertig prijswinnaars van de Europa Nostra Award 2013 bevond zich één Nederlands object. Deze is in de categorie Conservering toegekend aan het project 'Halvezolenlijn' in de regio Waalwijk/'s-Hertogenbosch. Het project bestond uit de restauratie van de spoorbruggen, de aanleg van het Halvezolenpark en de herinrichting van de aangrenzende natuurgebieden. A HALVEZOLENLIJN De Europa Nostra Award is een prijs die door de Europese Unie wordt toegekend aan organisaties die een bijzondere bij drage leveren aan het behoud van cultureel erfgoed en zo bijdragen aan de grensover schrijdende uitwisseling van kennis en erva ring op het gebied van conservering. Ook moeten dergelijke organisaties bijdragen aan bekendheid van het project onder een breed publiek en aan een bewustwording van het belang van behoud van cultureel en De Halvezolenlijn vanuit de lucht. industrieel erfgoed. De stichting Federatie Behoudt de Langstraatspoorbruggen (FBL) heeft zich al meer dan 25 jaren ingezet voor het behoud en zinvoller gebruik van de spoorbruggen in het vroegere Langstraat spoorlijntje. Het 'Halvezolenlijntje' tussen Lage Zwaluwe en 's-Flertogenbosch, is tussen 1879-1890 aangelegd voor onder andere het trans port van (half)fabricaten van de schoenen industrie in de Langstraat. De naam 'Flalve- zolenlijntje' zou kunnen verwijzen naar het feit dat het traject in enkelspoor is uitge voerd, terwijl gerekend was op een dubbel spoor. Daarom zijn de brugpijlers zo breed. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 16 juni in Athene. Nieuwe kandidaten voor de prijs worden voor 9 september 2013 ingewacht bij Europa Nostra: www.europanostra.org m juni 2013 HEEMSCHUT 29

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2013 | | pagina 29