Verenigingsnieuws Korenmetershuis nu ook in Madurodam Ter belegging gezocht: Monumentaal onroerend goed comfort van Wij ontwikkelen met respect voor het verleden met het het heden Madurodam. Heemschut-directeur Karei Loeft (links) Willeke Alberti en Jan Frans- sen bij het Korenmetershuis in Madurodam. De Zuid-Hollandse Provinciale Commis sie van Heemschut vierde het honderdjarig bestaan van Heemschut met de plaatsing van een miniatuur van het Korenmetershuis in Madurodam. Ras-Amsterdamse Willeke Alberti noemde deze verkleinde uitgave van de thuishaven van Heemschut 'een porei voor de Amsterdamse Buurt van Madurodam'. Het mini-Korenmeters huis is fraai gedetailleerd. Zelfs de fietsen die vaak hinderlijk voor het trapje naar de voordeur staan geparkeerd, ontbreken niet. Het is ook verrassend om het Korenmetershuis eens van boven te bekijken. In Madurodam kan dat en dan valt opeens op, dat een fraai kroontje het dak siert. De officiële aanbieding van dit jubileumcadeau had de Zuid-Hollandse PC in handen gegeven van twee prominenten: Commissaris van de Koningen in Zuid-Holland en oud-Heemsehut- voorzitter Jan Franssen en zangeres-actrice Willeke Alberti. Dat leverde een klein medi aspektakel op met een flink aantal toeschou wers, zowel genodigden als gewone bezoekers, en de nodige foto- en filmcamera's. Willeke Alberti trok bijna automatisch de meeste aandacht naar zich toe. Zij maakte een vergelijking tussen het werk van Heemschut en haar eigen inspanningen voor het behoud van het Amsterdamse levenslied. 'Eigenlijk doe ik net als Eleemschut aan beseherming van cultureel erfgoed,' besefte ze. Franssen sprak van een prachtig initiatief. 'Een kans voor erfgoededueatie en een mooie ma nier om bekendheid te geven aan het werk van Heemschut op een plaats waar veel kinderen en jongeren komen.' Dat was goed te zien. Het cadeau werd aangeboden op een dag in de herfstvakantie en een groot aantal bezoekers had de weg naar Madurodam weten te vinden. Willeke Alberti had even verderop al snel de replica van de Westertoren ontdekt. Ze zocht naar de plaquette die op het origineel is aange bracht als herinnering aan haar overleden vader Willy. Het viel haar tegen, dat die ontbreekt. 'Daar ga ik iets aan doen. Al moet ik 'm er zelf op plakken.' Ook dat is, recht uit het hart, inzet voor cultureel erfgoed. Eric Ie Gras N V G Natjonaie Vastgoed Groep: Sponsor van het Korenmetershuis in Madurodam van Erfgoedvereniging Heemschut www.nationalevastgoedgroep.nl T: 071-5148016 36 Heemschut december 2011 mmm mm sis

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 38