Verenigingsnieuws Nieuwe beleidsmedewerker: Mathijs Witte ALPHA VOCHTTECHNIEK de Bonth van Huiten bv Protestantsc Bouw Restauratie Projectontwikkeling Meteren Mathijs Witte. Foto Heemschut Op het landelijk bureau van Erfgoedvereniging Heemschut is sinds dit najaar de Wageninger Mathijs Witte (32) aan de slag als beleidsme dewerker bescherming. De afgelopen maanden werkte hij zich in in de dagelijkse beslomme ringen. Voor de komende tijd heeft hij al wel een lijn uitgezet. 'De vrijwilligers voorbereiden op nieuwe technieken bij het uitdragen van de boodschap van Heemschut. Op sleeptouw nemen als dat nodig is.' Witte gaat werk maken van de sociale media, door contacten via Twitter 'voor de waan van de dag' en Linkedln 'overleg met diepgang' te onderhouden. Mathijs wil vooral gebruik maken van de kennis die in de afzonderlijke provinciale commissies aanwezig is en die veel meer toegankelijk maken voor de andere PC's. Daarnaast zal internsief worden overlegd met de technisch adviseurs. 'En ik inventariseer wat er nu leeft binnen de provincies om een voorzet te doen voor de landelijke thema's de komende jaren.' Vanuitzijn ervaring in de monumentencom missie van Doetinehem weet hij wat langere termijnaanpakken kunnen opleveren. 'Tien jaar geleden was Doetinehem in mijn gevoel, en dat van de inwoners, ronduit lelijk. Het centrum was verpauperd. Er waren wel plannen voor verbetering. Cultuurhistorie werd de leidraad en nu zie je weer plekken waar de historie aflees baar is. Er is altijd een reden dat ergens iets zit. De stad is nu weer meer van de inwoners.' Zijn werk bij Heemschut ziet hij vooral als ondersteunend, 'voortbordurend op het werk van Joseeph van der Haagen en zorgen voor continuïteit.' De beleidsmedewerker blijft ook afhankelijk van meldingen. 'Daarbij wil ik geen valse hoop geven. Ik kijk ernaar de met gekleurde Heemsehut-blik, maar ook realistisch. Dus altijd nagaan of je iets kunt behouden. Zelfs als daardoor historische waarden anders worden.' Witte studeerde sociale geografie en erfgoed studies. Hij schrijft nu aan zijn proefschrift. 'Dat is nu mijn hobby, evenals reizen en koken.' Veelzijdig en al meer dan 32 jaar ervaring in het bestrijden van vochtproblemen: adviezen en onderzoek m.b.t. vochtbestrijding injecteren (zowel constructief als waterdichtend) waterdicht maken van kelders en souterrains injecteren tegen optrekkend vocht bestrijden van vochtoverlast in kruipruimten hydrofoberen van metselwerk, beton en natuursteen betonreparatiesystemen renovatie- en restauratiepleisters houtworm-, schimmel- en zwambestrijding Postbus 409, 4600 AK Bergen op Zoom Telefoon: 0165 - 38 62 00 E-mail: info@alphavochttechniek.com Internet: www.alphavochttechniek.com Postbus 115 - 5250 AC Vlijmen - Telefoon 073 - 5119022 E-mail bvh@volkerwessels.com - Website www.bonthvanhulten.nl 32 Heemschut december 2011

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 34