GROUP A Architecten Overal in het gebouwen zijn de Caballerokleuren (oranje, geel en rood) terug te vinden trappenhuis in het direetiegedeelte en de licht koepels, weliswaar opnieuw gemaakt, maar wel in de oude stijl. Erkenning De CabFab wordt geëxploiteerd zonder subsi die. Het complex herbergt circa 120 onderne mingen, variërend van eenmansbedrijven tot ondernemingen met 25 medewerkers. De huur ders zijn allemaal enthousiast, wat natuurlijk één van de graadmeters is voor een succesvolle herbestemming. De CabFab won zowel de juryprijs als de pu blieksprijs van de Nieuwe Stad Prijs 2006. De jury was unaniem in haar oordeel: 'De risico's van zo'n onderneming zijn voor een particuliere ontwikkeling niet in te schatten. Juist omdat de spin-off van dit project onmisbaar is voor succesvolle ontwikkeling van De Binckhorst, is de impuls die alleen de overheid kan geven, doorslaggevend'. Pijnenborg benadrukt dat zij blij is met de grote kans die ze kreeg door aan dit project te wer ken. Van deze ervaring heeft ze nog altijd veel profijt. 'Het is bovendien helemaal geworden wat ik in mijn hoofd had. Een van de succes factoren van een geslaagde herbestemming is mijns inziens verantwoordelijkheid en mandaat bij één persoon. Dit soort projecten als de CabFab geven veel energie. Dat is het fijne van vastgoed, het is heel tastbaar en je bent met mensen bezig. Het proces om te komen tot iets nieuws is leuk, het bouwen is inspirerend. Je redt oude gebouwen. Nu ben ik niet per se een monumentenredder, maar ik houd erg van het karakter van oude panden. Ik vind het jammer als ze leeg staan en blaas ze graag nieuw leven in.' A. Lieth is oud-redacteur van Heemschut, B. Linskens is redacteur GROUP A Architecten uit Rotterdam ontwierp de metamorfose van de Caballerofabriek. Lichte gangen, met werkruimten aan de gevelzijden zorgen voor een goede werkomgeving. www.groupa.nl www.groupalive.com december 2011 Heemschut 25

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 27