Aanvankelijke werd gedacht aan een herbestemming voor een periode van slechts vijfjaar Voorgevel van de CabFab in Den Haag, met de 'doeken' die de kunststof kozijnen camoufleren. Concept Het stimuleren van samenwerking tussen de verschillende bedrijven uit de creatieve en in novatieve sector was het leidende concept. Een samenwerking waardoor nieuwe ondernemin gen en ideeën ontstaan en bedrijven kunnen groeien. Dat heeft in de praktijk heel goed uitgepakt. Zo zijn startende bedrijven uit het starterseluster verhuisd naar grotere units in de fabrieksruimte. Er is veel nagedacht over hoe het geheel moet functioneren. Daarbij is een transparant interi eur belangrijk. In het huisreglement is opge nomen dat de glazen wanden en deuren niet afgeplakt mogen worden. De vele kleinere en grotere vergaderzalen zorgen voor dynamiek. Deze kunnen ook door externe bedrijven gehuurd worden, evenals het voormalige ketelhuis. Op deze wijze blijven telkens nieuwe mensen naar de CabFab komen. Daar waar sprake was van restruimten zijn zitjes geplaatst. Hier kan rustig gebeld en overlegd worden en de zitjes bevorderen het onderling contact tussen de CabFab-bewoners. Ruimtelijk Het bestaande gebouw is dusdanig met de arehiteetonisehe ingreep verweven dat het een eenheid vormt. Het industriële karakter van de fabriek is prachtig bewaard gebleven. De herbestemming benadrukt de ruimtelijkheid door het vele licht dat door de dakliehten naar binnenstroomt en door de toepassing van lichte kleuren. De bezuinigingen tijdens het ontwerp proces zijn creatief opgelost en versterken de industriële beleving. Zo was er voor dubbel glas in een mooi profiel geen geld en schuilen de kunststofkozijnen, in de gevel van het vroe gere kantoorgedeelte, nu achter doeken die opgehangen zijn aan de buitengevel. De doeken functioneren tegelijk als zonwering. Overal in het gebouwen zijn de Caballero- kleuren (oranje, geel en rood) terug te vinden, evenals veel oorspronkelijke elementen, zoals een glas-in-loodraam, het indrukwekkende Lichte gangen met aan de gevelzijde de werkruimten, ontworpen door Maarten van Bremen van GROUP A architecten 24 Heemschut december 2011

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 26