Zuid-Holland: Vrijdag 30 september Glasfabriek en hofje in Leerdam Friesland: Zaterdag 8 oktober Reis langs fraaie herbestemmingen WWW. Oudolf ir Doetinchem I Amsterdam Hollands fabrikaat Uit voorraad geleverd Vraag ons introductiepakket aan augustus 2011 Heemschut 39 Mia Buma - De Provinciale Commissie Zuid-Holland onderneemt vrijdag 30 september van 10 tot 17 uur een excursie naar Leerdam, de stad van de glaskunst. De deelnemers krijgen in het party centrum Het Dak een presentatie door Hélène Besangon, de conservator van het Nationaal Glasmuseum, en een presentatie door de architect, Peter van Assehe. Dit museum is sinds 2010 gevestigd in twee villa's die via metalen loopbruggen met elkaar zijn verbonden. In de loopbruggen is de hele vaste collectie te zien, waaronder glaswerk van mede-oprichter van Heemschut K.P.C. de Bazel. In de tuin staan glaspanelen, afkomstig uit gesloopte gebouwen uit de wederopbouwtijd. Vervolgens vindt een rondleiding plaats in het Leerdamse Hofje Van Aerden. Dit Hofje stamt uit het eind van de 18de eeuw. Het combineert Hollandse degelijkheid en Franse elegantie en is gezichtsbepalend voor Leerdam. Na de rondleiding volgt een wandeling langs historische panden en andere beziens waardigheden. De excursie eindigt in de Glasblazerij, een historische houtloods aan de Linge. Aan deze excursie kunnen maximaal 40 personen deelnemen. Aanmelden Tot 19 september, liefst per e-mail bij HecmschutZuidHollond@gmail.com of anders schriftelijk bij Heemschut Zuid- Holland, p/a Diepenbrocklaan 17, 2264 TR Leidsehendam o.v.v. naam, adres, woonplaats, telefoonnummer en liefst ook e-mailadres. De excursie is voor leden per persoon 40 (met museumjaarkaart) of 46 (zonder). Niet-leden betalen 5 euro extra. N.B.: De bedragen kunnen nog met een gering bedrag verhoogd worden afhankelijk van de beschikbaar heid van één van de beoogde inleiders. Deelname is definitief na ontvangst Herbestemming als oplossing voor de bescherming van cultuurhistorisch waardevolle panden lijkt niet direct een actueel thema. De afgelopen jaren alleen al zijn - geïnspireerd door de belvedère-gedachte 'behoud door ontwikkeling' - projecten gerealiseerd waarbij waardevol erfgoed is herbe stemd. Niet voor niets besteedt de Open Monumentendag aandacht aan dit onderwerp. De Provinciale Com missie Friesland heeft in het jubileum jaar van Heemschut eveneens herbe stemming als thema voor de excursie gekozen, een reis langs enkele van de fraaiste herbestemmingsprojecten van Friesland. De deelnemers verzamelen zaterdag 8 oktober in de hal van station Leeuwarden, de bus vertrekt om 10.00 uur. Rond 17.30 uur is deze terug bij het station. Aanmelden De kosten van de excursie bedragen 45 voor leden en 50 voor niet-leden. Aanmelden bij voorkeur via het aan meldingsformulier op de website van Bond Heemschut: www.heemschut.nl of per e-mail aan info@monumenten- zorgfryslan.nl onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer, e-mail- adres en aantal deelnemers. U ontvangt bericht (per email of telefonisch) of er nog plaatsen vrij zijn, aanmeldingen Leerdam. Glasmuseum, unica A.D. Copier. Foto Glasmuseum Leerdam De glazen gangen van het museum. Foto Glasmuseum Leerdam Leeuwarden. Voormalig beursgebouw, ontworpen door stadsarchitect Thomas Romein in 1880, herbestemd als open bare bibliotheek. Foto wikipedia worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Daarna is de aanmel ding definitief door het verschuldigde bedrag over te maken op bank rekeningnummer 1322.44.233 t.n.v. 'Bond Heemschut inzake Friesland' (plaats: Amsterdam), onder vermelding van 'Excursie Friesland 2011'. Na ontvangst van de betaling volgt binnen enkele weken een definitieve bevestiging van deelname. Leerdam. Zicht op het Hofje van Aerden en de Zuidwal. Foto VVV van het verschuldigde bedrag op rekeningnr. 1326.82.230 t.n.v. Bond Heemsehut-Zuid-Holland. De aanmel dingen worden behandeld in volgorde van ontvangst.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 41