Wmm Bijzondere Algemene Vergadering van Leden, Den Haag Tijdens de lunch na afloop van het officiële deel praat koningin Beatrix na met een groot aantal vrijwilligers van Heemschut. Elisa Kersbergen, het jongste lid van Heemschut, overhandigt voor de Ridderzaal een boeketje bloemen aan koningin Beatrix. Foto's Henk Snaterse. Koningin Beatrix kreeg van de jubilerende vereniging een kunstwerk cadeau: de Bebouwde Kom, een schaal van keramiek met op de rand bebouwing. De leden van Heemschut gingen 's middags op excursie in Den Haag. Er waren uiteen lopende reisdoelen waarvoor kon worden ingetekend. Die met het meest spectacu laire uitzicht voerde naar de nieuwbouw in het centrum van de hofstad. De bijzondere bijeenkomst werd afgesloten in het nieuwe stadhuis van Den Haag. Vierhonderdvijftig leden van Erfgoedvereniging Heemschut, genodigden en Hare Majesteit de Koningin kwamen 14 mei bijeen in de Ridderzaal in Den Haag voor de Bijzondere Algemene Vergadering van Leden. Koningin Beatrix is beschermvrouwe van Heemschut, evenals haar moeder en haar grootmoeder eerder. 'Een vorstelijke onderstreping van het belang van Heemschut'aldus staatssecretaris Halbe Zijlstra tijdens zijn toespraak. Bescherming en behoud zijn taken van de overheid, zegt Zijlstra, maar die kan hulp vanuit het particulier initiatief goed gebruiken. In zijn rede onderstreept Zijlstra voorts het belang van herbestemming voor het behoud van erfgoed. Voorzitter Anneke van Dok-van Weele noemde in haar feestrede de social media die nieuwe kansen bieden om (jonge) mensen te betrekken bij erf goedbescherming. Er is ook reden tot zorg: 'Het recente advies van de Raad van Cultuur laat het erfgoed niet onberoerd.' Zij sloot af met de stelling: 'Erfgoedbehoud loont. Met niet aflatend enthousiasme zal Heemschut zich daar in de komende eeuw voor inzetten.' Oud-directeur van de Rijks dienst voor de Monumentenzorg, prof. drs. Fons Asselbergs stelde zich de vraag: 'Heemschut 100 jaar. Wat nu?' Na de aansporing om het virus van onbegrensde behoudzucht met gezond zelfkritisch vermogen in de hand te houden, concludeerde Asselbergs: 'De bewakingsrol van Heemschut om Nederland mooi te houden heeft nog steeds een verhoogde actualiteit.' MggüiUL augustus 2011 Heemschut 27 Erfgoedbehoud loont

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 29