Verenigingsnieuws Wiki Loves Monuments, ook in 2011 WIKI loves monuments Cultuuromslag op AvL Amsterdam Europa Nostra steunt Europese vrijwilligers De jury van 2010 wees de foto van rijksmonument nummer 6190 aan de Vijzelstraat 31 in Amsterdam aan als winnaar. Het monument wordt bijna letterlijk platgedrukt door de huurpanden. Foto Rudolphous, wikimedia Els Arends - Voor de tweede maal houdt Wikimedia Nederland in september de fotowedstrijd Wiki Loves Monu ments. Doel is zoveel mogelijk vrije foto's van rijksmonumen ten te verzamelen en beschik baar te stellen op internet. Wiki Loves Monuments stelt de deelnemers via internet een handige tooi beschikbaar om een route langs nog niet gefoto grafeerde rijksmonumenten te plannen. Ook geeft wiki uitleg hoe de foto's te uploaden en vrij te geven voor gebruik. Alle foto's van rijksmonumenten die in september worden geüpload doen automatisch mee aan de fotowedstrijd. Er zijn prijzen voor de beste foto's en voor de fotograaf die de meeste foto's heeft geüpload. Op 5 november vindt de prijsuit reiking plaats tijdens de Wikimedia Conferentie Nederland. Wiki Loves Monuments organiseert als extra 'Wiki Takes waarbij groepsgewijs in een stad de nog niet gefotografeerde rijksmonumenten worden bezocht. Het evenement krijgt na één jaar navolging in vijftien andere landen. Zie www.wikilovcsmonuments.nl Tijdens de Algemene Vergadering van Leden op 10 juni in Amsterdam werd door de zestig aanwezigen stilgestaan bij de cultuuromslag binnen Heemschut: van klagen naar compli menten uitdelen en goede initiatieven steunen. Zo steunt Heemschut Wiki Loves Monuments om foto's van rijksmonumenten op internet beschikbaar te maken, en de BNG Erfgoedprijs voor gemeenten met het beste erfgoedbeleid. Marc van Ravels trad na 13 jaar terug als bestuurslid van Heemschut. De heer K. Kuipers volgt Marc van Ravels op als secretaris. Foto Henk Snaterse Heemschut heeft impulsen gegeven aan het maatschappelijk debat over verantwoorde herbestemming. In 2010 heeft Heemschut het landsehapsmanifest ondertekend. Belangrijke mijlpaal is de bundeling van krachten in het erfgoedveld door de op richting van de Federatie Instandhouding Monumenten (FIM) waarvan Heemschut de initiator en secretaris is. Heemschutleden op excursie in Amsterdam na de AvL. Foto Henk Snaterse Tijdens het congres van de Europese erf goedorganisatie Europa Nostra, begin juni in Amsterdam, is door deze wijdvertakte internationale organisatie de 'Amsterdam Declaration' aangenomen. Verwijzend naar de enorme economische, sociale en culturele waarde van de inzet van de vele tientallen miljoenen vrijwilligers binnen de grenzen van de Europese Unie stelt de Amsterdam Decla ration, dat overheden van hoog tot laag meer oog moeten hebben voor de inzet en vooral ook het belang van de vrijwilligers. Training en scholing moeten breder worden ingezet. Ook is meer onder zoek nodig naar het vrijwilligerswerk. Tijdens een gala in het Concertgebouw in Amsterdam werden 27 EU prize for cultural heritage/Europa Nostra Awards uitgereikt. Voorzitter Anneke van Dok -van Weele ontving namens Heemschut de onderscheiding uit handen van de Europese commissaris voor cultuur, Androulla Vassiliou en Europa Nostra- voorzitter tenor Placido Domingo. Zie www.europanostra.org Foto Europa Nostra 26 Heemschut augustus 2011 Iauror; iURORAl

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 28