Groningen Het Forum en de oostwand in Groningen Vele mogelijkheden in bijzonder zware maten e#*s &an Groningen. De gevelwand van de Grote Markt. Foto Heemschut Groningen Groningen - De bouw van een nieuwe gevel- wand en een hoog Forum-gebouw op de Grote Markt zijn nog lang geen uitgemaakte zaak. Delen van de Grote Markt in Groningen zijn door oorlogshandelingen onherstelbaar bescha digd. Reden om er in de jaren vijftig nieuw bouw voor in de plaats te zetten. Dit gebeurde zowel aan de oost- als aan de noordzijde van de Grote Markt. De jaren vijftig staan niet bekend als jaren waarin veel architectonische hoog standjes werden gebouwd. En ook hier zijn het misschien inmiddels wat gedateerde panden geworden. Er is door de gemeente een ontwerp gemaakt om de gevelwand terug te brengen naar de oorspronkelijke rooilijn, waardoor de markt vijftien meter kleiner wordt. Achter de nieuwe gevelwand ontstaat een binnenplein. Op dat binnenplein is ruimte voor het nieuwe Forum. Een gebouw waar op dit moment veel over te doen is. Het Forum zou een publiek gebouw moeten worden met de openbare bibliotheek als belangrijkste gebruiker en voorts filmzalen en een museum. Met een duidelijke invulling vlot het niet erg. De provincie Groningen besloot daarom om vooralsnog geen 35 miljoen euro subsidie te verlenen. Op dit moment is er een commissie van wijze mannen aan het onderzoeken hoe het hele plan commercieel aantrekkelijk gemaakt kan worden. Deze commissie, onder voorzitter schap van Jan Terlouw, moet eind april rappor teren. Dan zal de provincie opnieuw na moeten denken over het verlenen van de beschikbare subsidie waarmee het plan voor een belangrijk deel staat of valt. Het Forum roept als nieuw gebouw veel weerstand op, omdat het 70 meter hoog zou moeten worden. Een blikvanger die gaat domineren naast de Martinitoren. Flier kan de vergelijking worden gemaakt met de eerder be oogde nieuwbouw van het stadskantoor in de historische binnenstad van Deventer. De vraag rijst tevens of de stad wel extra bezoekers zal trekken met dit plan. Een openbare biblio theek is een primaire voorziening voor de stad en niet zozeer voor toeristen. Aanvullen met een museum lijkt een utopie. Iedere treinrei ziger wandelt vanaf het hoofdstation zo het Groninger museum in. Twee musea op één dag is voor veel bezoekers teveel van het goede. En over de gedateerdheid van gevelwanden: ook de binnenstad van Middelburg lag grotendeels in puin na het bombardement van 17 mei 1940. Er bestaan geen plannen om de gevelwanden op de Markt in Middelburg ingrijpend aan te passen. Ook een gevelwand van inmiddels ruim vijftig jaar geleden geeft een tijdsbeeld weer. Nieuwsbrief De provinciale commissie Groningen wil de Groningse leden van Eleemschut graag met enige regelmaat digitaal informeren over Groningse ontwikkelingen. Interesse in de nieuwsbrief kunt u kenbaar maken via heemschutgroningen@yahoo.co.uk dan stuurt de commissie op gezette tijden een nieuws brief toe. Vincent Er din Balkhout (vers en aangedroogd) in Eiken Oregon Pine Douglas Kozijnhout tot 155 mm dik - Eiken - Oregon Pine - Mahonie - Meranti Vloerhout in uitzonderlijke breedtes "Wij helpen U graag bij de levering van het juiste hout!' restauratiebeurs standnr. 208 Houthandel Houtex BV Postbus 18 2740 AA Waddinxeen Tel: 0182 - 615933 Fax: 0182 - 610105 info@houtex.nl www.houtex.nl Molenallee 5 7384 AM Wilp E-mail: info@hekkers-spijker.nl Telefoon: 0571 - 26 20 07 Telefax: 0571 - 26 21 23 Internet: www.hekkers-spijker.nl sinds 1922 Meubelmakerij specialiseerd in Antiekrestauratie 4 Heemschut april 2011 SCS-COC-2354 i Het keurmerk voor w - J verantwoord bosbeheer. 1996 Forest Stewardship FSC Council A.C. (eigenaar A. G. M. Willemsen) Heemschut Actief MVBSWÏÏï I

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 6