Beursfeiten Jarig Heemschut op Restauratiebeurs Op www.rcstauraticbcurs.nl is het defi nitieve programma te zien van de vele lezingen en kunnen geïnteresseerden zich melden voor de gratis e-mail nieuwsbrief, met daarin de laatste gegevens tot aan de beursdagen. Openingstijden Donderdag 14 en vrijdag 15 april van 10 tot 18 uur, zaterdag 16 april van 10 tot 17 uur. Toegang Als lezer en lid van Heemschut heeft u na aanmelding via de website van de Restauratiebeurs op www.restaura tiebeurs.nl/bczockers gratis toegang. De entreebewijzen worden dan toegemaild. De toegangscode voor het verkrijgen van de entreekaarten is'HEEM100'. Tijdens de Restauratiebeurs van 2009 trokken de hallen met de exposanten veel bezoekers. Vooral voor demonstraties was heel veel belangstelling. Foto's Restauratiebeurs Heemschut, altijd aanwezig op de twee jaarlijkse Restauratiebeurs, pakt nu vanwege het honderdjarig bestaan van de bond extra uit met een grote stand op het Kennisplein en met een expositie van de activiteiten van onze provinciale com missies Sn de entreehal van de beurs in de Brabanthallen in Den Bosch. Restaureren is een werkwoord, dat overal op de beurs zichtbaar wordt. Zoals bij de vak lieden die stueen, bij het smeedwerk, bij het fijne houtsnijwerk, in de zorg voor bomen, rond glasbewerking en de Monumenten- wacht. Maar ook Heemschut is daar aan het werk met een volle bezetting. Met het vertel len van wat Heemschut doet en kan doen, het geven van specifieke informatie, of mensen aanhoren die ook zorgen hebben over ons erfgoed en ergens iets zien verloederen. En Heemschut hoop veel nieuwe leden te werven om de vereniging sterker te maken. De stand Heemschutvrijwilligers verstrekken tijdens de beurs informatie aan de belangstellenden, net als in 2009. Foto Flenk Snaterse wordt de drie beursdagen bemand door vrijwil ligers van de provinciale commissies en ook directeur Karei Loeff is er veel te vinden. Verder begeeft hij zich over de beurs om het werk van Heemschut onder de aandacht te brengen. Bijzonder aardig zijn altijd de uiteenlopende re acties van mensen die tijdens de beurs worden aangesproken. Zoals: 'Ja ik ken Heemschut, mijn vader was altijd lid', of 'ik heb van mijn ou ders een serie boekjes van Heemschut'. Niet verwonderlijk overigens voor een organisatie die al de nodige generaties bestaat. Onder veel bezoekers van zo'n beurs is Heemschut wel bekend, maar lang niet iedereen is al lid. Lid worden tijdens de beurs is aantrekkelijk gemaakt. Als cadeau krijgt men dan 'Het Mo- numentenboek' en de reeds dit jaar versche nen nummers van ons blad. De aankleding van de stand, waarin de nieuwe film van en over Heemschut wordt vertoond, kreeg dit jaar exrtra aandacht. Voor niet-leden biedt de film een duidelijk verhaal en ook voor leden is deze aardig om te zien. Leden van Heemschut krijgen in dit bijzondere jaar gratis toegang (zie hierboven). Ewout van der Dussen is lid van de provin ciale commissie Zuid-Holland en coördinator van de Heemschut stand 28 Heemschut april 2011 mmm. m

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 30