<u QJ Donderdag 14 t/m zaterdag 16 april Restauratiebeurs in de Brabanthallen, Den Bosch. Heemschut is hier met een vernieuwde stand aanwezig en belicht de praktijk van het ambacht. Thema's van de beurs: Donderdag 14 april het restauratie ambacht; vrijdag 15 april de moder nisering van de monumentenzorg (MoMo); zaterdag 16 april dag van de monumenteneigenaar. Zie artikel op pagina 27, via internetaanmelding gratis toegang voor Heemschutleden. Maandag 9 t/m vrijdag 13 mei Amersfoort, Projectweek Thema Erfgoed op het Corderius College voor de klassen 7 en 2. De 24 klassen, 700 leerlingen, besteden aandacht aan thema's als erfgoed. Aan de hand van de canonkaart 'Alles over monumenten', die ontwikkeld is door Heemschut en de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, maken de leerlingen kennis met het erfgoed in de stad. Zaterdag 14 mei Bijzondere Algemene Vergadering van Leden ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan (zie pagina 34). Den Haag, Ridderzaal, Binnenhof. Ochtendprogramma: van 10.00 uur tot 12.30 uur. Opening door de staats secretaris van onderwijs, cultuur en wetenschap, drs. Halbe Zijlstra. Voorts zijn er gastsprekers. Muzikaal intermezzo. Presentatie van het boek 'Het gelijk van Heemschut'. Feestrede door de Heemschut-voor zitter Anneke van Dok-van Weele. Lunch. Middagprogramma: van 14.00 uur tot 16.30 uur. Vooraf aanmelden voor wandelingen met gids in Den Haag, met bezoek aan historische en moderne gebouwen. Afsluiting vanaf 16.30 uur in het atrium van het nieuwe Stadhuis; met bezichti ging van de Raadszaal. Vrijdag 10 juni Amsterdam, Felix Meritis en Concert gebouw. Heemschut activiteiten in internationaal perspectief. 9 uur: Felix Meritis, Keizersgracht 324, Forum Volunteers in the service of European Heritage, over de rol van de vrijwilliger in de bescherming van cultureel erfgoed, georganiseerd door Europa Nostra in samenwerking met Heemschut en Erfgoed Nederland (zie pagina 9 en 36). 14.00 uur: Algemene Vergadering van Leden. 18.30 uur: Concertgebouw, Concert gebouwplein 2-6, Uitreikingceremonie European Heritage Awards, gevolgd door concert, georganiseerd door Europa Nostra (zie pagina 9 en 36). Zaterdag 10 en zondag 11 september Open monumentendag overal in Nederland. De Monumentenwet trad 50 jaar geleden in werking (1961) en in 2011 viert de stichting Open Monu mentendag haar 25-jarig bestaan. Meer informatie in Heemschut augustus. Maandag 19 t/m zaterdag 24 september Groningen, World Canals Conference (zie Heemschut februari 2011 en Indu- stria, pagina 43). Herwaardering van de tien meest waardevolle kanalen in Europa. Op vrijdag 23 en zaterdag 24 september worden postcongress tours gehouden. Aanmelden: zie Heemschut juni. Zondag 25 september t/m zondag 2 oktober Architectuurstudiereis naar Saksen, Duitsland. Zie Heemschut februari en komende Heemschut-edities. Ken nismaking met de landstreek waar de 'Heimatschutz-gedachte' (erfgoed bescherming) ontstond. Volgeboekt, maar er is een optie op een tweede reis in het najaar, of voorjaar 2012. Vrijdag 11 november Arnhem, Nederlands Openlucht museum: Symposium Particuliere Erfgoedzorg Speciaal bestemd voor beleidsmakers, (actieve) leden van Heemschut en particuliere monumentenorganisaties. Meer informatie in het tijdschrift van oktober. Heemschut jubileumvignet Het vignet attendeert op het 'brede' terrein van erfgoedbescherming van Heemschut en wordt dit hele jubileumjaar gebruikt. Een 'reizende' tentoonstelling komt beschikbaar om bij alle Heem schut-activiteiten extra aandacht te vragen voor het werk van Heem schut in Nederland. Heemschut postzegel In de tweede helft van dit jaar wordt een speciale Heemschut postzegel uitgegeven. Tien zegels in één postzegelvel, met de gebruikelijke frankeerwaarde. Verschijnt ook als eerste-dag- enveloppe. april 2011 Heemschut 25 CD _C">

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 27