Amsterdam Zuid-Holland Noord-Brabant Utrecht Gelderland Limburg Zeeland Flevoland Groningen Friesland Noord-Holland Limburg Datum nader te bepalen. Herplaatsing 'Polyhymnia' De commissie voert actie voor herplaatsing in het Concertgebouw van het gebrandschilderde raam 'Poly hymnia in vervoering'. Giften op bank nummer 13.26.81.889 t.n.v. Heemschut o.v.v. 'raam'. Datum nader te bepalen. Symposium met thema 'Zoeken naar mogelijkheden voor proactieve partici patie van Heemschut in de ruimtelijke ontwikkeling'. Doelgroep wethouders uit stedelijke en plattelandsgemeenten voor de ontwikkeling van een proce dure 'behoud door ontwikkeling'. Datum nader te bepalen. 'Verken je weg van huis naar sehool'. De brugklassen worden benaderd met een professioneel lespakket voor het maken van een foto- en toelichtende tekstwedstrijd over bijvoorbeeld een monument of cultuurlandschap, wat het beschermen en/of behouden waard is. Een 'bekende Brabander' maakt een YouTube filmpje voor de website. Medio dit jaar 'Wegh der Weeghen'. Jacob van Campen ontwierp in het midden van de 17de eeuw een weg van on-Nederlandse allure tussen Utrecht en Amersfoort, 10 kilometer lang en 60 meter breed, met zijlanen en ingedeeld in vakken van 7 hectare voor de bouw van totaal 48 buitenplaatsen. Later komen er functies zoals kampementen en gestichten. Voor het vrijgekomen Dijnselburg in Zeist is een prijsvraag gelanceerd hoe de historische ontwikkeling aan knopingspunten biedt voor nieuwe concepten. Op 7, 15, 21, 29 mei Fietstochten door de regio's Gelderse Vallei-Zuid, Arnhem/Nijmegen, Zutphen, Bronckhorst en Apeldoorn/ Radio Kootwijk. Focus op de bestaande monumenten, stadsgezichten en herbe stemmingsprojecten. Productie van een fotoreportage. (Zie pagina 39) Zondag 29 mei Ontvangst van Heemsehutleden uit Gelderland bij Radio Kootwijk. Exposities en rondleiding door het bij zondere gebouw, presentatie dvd over Gelderse restauraties. Zaterdag 4 juni Erfgoedexcursie in Sittard met als thema Hergebruik van monumenten (zie pagina 39). Oktober/november Presentatie van fotoboek met als hart de emoties bij een bepaald object, beschreven door een vijftigtal Limbur gers uit alle maatschappelijke geledingen. Vrijdag 8 juli Erfgoedexcursie per bus met de nadruk op 'Zeeland en Water' met bezoek aan Historische Scheepswerf C.A. Meerman te Arnemuiden. Komend najaar Symposium 'Landschappelijke ontwik keling als erfgoed' in samenwerking met het erfgoedcentrum Nieuw Land, Lelystad. De geschiedenis van een eeuw polderen vanaf de start van het Zuider- zeeproject staat centaal. September tot december Bezoeken aan historische verenigingen en gemeentelijke monumenten commissies. Vrijdag 16 september Symposium over herbestemming van boerderijen als Nije Pleats en de vertaling naar andere categorieën van gebouwen. Doel: studieopdracht voor de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden, 'Actuele herbestemming vraagstukken'. Zaterdag 8 oktober Excursie langs Friese hoogstandjes van herbestemming. Vrijdag 23 september Haarlem, Teylers Museum. Lezing door dr. Herman Pleij en optreden van de Rederijkerskamer Edam. Presentatie van dvd behorend bij een reeks van krantenartikelen over erfgoed hoogte punten in Noord-Holland. Oktober/november Voor leden Heemschut Limburg en heemkundekringen: Presentatie van boek over emoties bij een bepaald object, beschreven door een vijftigtal Limburgers uit alle maatschappelijke geledingen. Ook de belevenissen vanuit de praktijk van cultuurbescherming, het meldpunt voor het publiek, een kroniek van de commissie, excursies, Euregio en Heemschuts toekomst komen aan bod. 24 Heemschut april 2011

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 26