- J Links, van boven naar beneden: Marc van Ravels, voorzitter van de Eeuwfeestcommissie van Heemschut; Burgemeester Eberhard van der Laan van Amsterdam; voorzitter van de Bond Heemschut, Anneke van Dok-van Weele; mede-auteur van het jubileumboek 'Honderd jaar Heemschut', Heen Montijn. Foto's Henk Snaterse Midden: Burgemeester Eberhard van der Laan (midden) overhandigt Anneke van Dok-van Weele (links) en Karei Loeff (rechts) de oprich- tingsacte van de Bond Heemschut. Rechts: Boudewijn Oranje (links) en Karei Loeff testen de innovatieve qr-code op de plaquette voor de Munttoren. Op 2 februari, tijdens de viering van de officiële oprichting precies een eeuw eerder, kreeg De honderdjarige Bond Heemschut te horen dat koningin Beatrix, als Beschermvrouwe de bijzondere Algemene Vergadering van Leden van zaterdag 14 mei in de Ridderzaal zal bij wonen. Er was tijdens de viering van 'een eeuw erfgoedbeseherming' in gebouw De Bazel meer om stil van te worden. Zonder Heemschut, zei de Amsterdamse burgemeester Eberhard van der Laan, zouden zowel de hoofdstad als heel Nederland er heel anders uit hebben gezien. Dankzij de belangenvereniging behoort Amster dam tegenwoordig tot de populairste steden ter wereld, citeerde het ANP de burgemees ter. Van der Laan voorziet dat Heemschut zal moeten blijven strijden tegen de slopersha mer. Hij wenste de vereniging een krijgshaf tige toekomst toe. De burgemeester noemde Heemschut 'een gerespecteerde tegenspeler' tegenover de vernieuwingsdrang van een overenthousiaste overheid. Namens stadsdeel Centrum reikte Boudewijn Oranje een plaquette uit die op de Munttoren wordt geplaatst. Deze plaquette is voorzien van een qr-eode die passanten met hun mobiele telefoon kunnen scannen om zo het historische verhaal van deze plek te lezen. Voorzitter Anneke van Dok- Van Weele meldde dat Heemschutters steeds vaker gebruik maken van nieuwe en sociale media als Faeebook en Twitter om bedreigde monumenten te beschermen. 'Dat is voor een honderdjarige even wennen'. De middag in het Stadsarchief van Amsterdam was razend druk. Vele honderden belangstellenden woonden de ceremonie bij en bekeken het prachtige gebouw dat door Karei de Bazel, een van de oprichters van Heemschut, is ontworpen. april 2011 Heemschut 23 hkmschI Krijgshaftige toekomst voor strijdbare bond

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 25