Verenigings nieuws Fim presenteert zich bij staatssecretaris Stage lopen bij Fleemschut Nieuwe PR—vrijwilligers Als arnhacïïtelijke smid moet je alles kunnen Groningen zoekt voorzitter Smederij Oldenhave ÊHUi FIM en staatssecretaris Halbe Zijlstra De Federatie Instandhouding Monumenten (FIM) heeft zich op 12 januari gepresenteerd bij staatssecretaris Halbe Zijlstra. Floewel monu menten niet onder de extra bezuinigingen vallen is er wel degelijk een agenda opgesteld, In 2010 startte Fleemschut na tien jaar weer met het bieden van stageplaatsen voor studenten. Nienke van Vught heeft als student van de Reinwardt Academie drie maanden gewerkt aan een adresbestand van ruim 850 organisaties, die zich inzetten voor monumenten(behoud). Dit databestand is essentieel om lokale vereni gingen en stichtingen meer bij Fleemschut te betrekken - en omgekeerd. Nienke deed dit werk voor Fleemschut en de stichting Erfgoedlab gezamenlijk; deze laatste is uitgever van de Erfgoedstem (www.erfgocdstem.nl). waar de FIM zich bij de rijksoverheid hard voor maakt. De punten van deze agenda passeerden meteen al de revue. FIM volgt nauwgezet de uitvoering van de BRIM-regeling (rijkssubsi diëring instandhouding monumenten), waarbij wordt gestreefd naar een eenvoudige proce dure die voor alle indieners en de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) werkbaar is. Ingegaan werd op de zorg over vergunningvrij bouwen, dat ook voor onderdelen aan rijksmo numenten gaat gelden, alsmede voor achter zijden in beschermde stads- en dorpsgezichten. Daarnaast is er aandacht gevraagd voor de vele vrijwilligers en het belang van vrijwilligers, werk zaam in onze sector. De staatssecretaris sprak zijn waardering uit voor de snelle opstart van de FIM, die nu al ruim 30 leden telt. Hij ziet de Federatie als aanspreekpunt en partner. De FIM werd opge richt in 2009, mede op initiatief van Fleemschut. Fleemschut-directeur Karei Loeff is secretaris, het secretariaat is in het Korenmetershuis gehuisvest. Henk Floogeveen loopt stage vanuit de Vrije Universiteit en werkt aan het jubileumboek en de mobiele tentoonstelling. De eerste panelen zijn te zien tijdens de bijeenkomst op 2 februari, de gehele expositie wordt opge steld tijdens de Restauratiebeurs in april in Den Bosch. Henk deed daarnaast onder meer research voor de film die wordt gemaakt in het kader van het eeuwfeest. In februari begint Jeffrey Onstwetter, stagair aan de Flogeschool Rotterdam, aan een marke tingplan voor de vereniging. Joosje van Dam, Mia Buma, Vincent Erding Drie nieuwe vrijwilligers zijn aangetreden bij verschillende commissies van Fleemschut om de regionale en provinciale publiciteit te verzorgen en pers te woord te staan. Joosje van Dam (links) versterkt de commissie Gelderland en volgt Ria Koning op, die na een lange staat van dienst terugtreedt. Na een even zo lange staat van dienst treedt Tineke Vooys terug als PR- medewerker van de commissie Groningen; zij wordt opgevolgd door Vincent Erding (rechts). Vincent hoopt dit jaar te promoveren op de historie van het stoomgemaal in Nederland. Mia Buma (midden) is nieuw in de commissie Zuid- Holland en zet zich in voor de publiciteit in deze provincie. Zij volgt Ewout van der Dussen op. De Provinciale Commissie Groningen zoekt een nieuwe voorzitter (m/v) die zich wil inzetten voor behoud van het cultureel erfgoed in de provincie Groningen. Bij voorkeur heeft de voorzitter juridische en/of planologische kennis. De commissie bestaat uit zestien vrijwilligers en vergadert minstens zes maal per jaar. www.heemsehut.nl Voor informatie en sollicitatie: secretaris Gitta op den Akker, Jensemaweg 9, 9883 TH Oldehove, e-mail: akkerg@xs4all.nl, tel. 050-4031509. 38 Heemschut februari 2011 i Bedrijvenweg 6 - 7251 KX Vorden (0575) 55 14 28 (0575) 55 17 14 info@smederijoldenhave.nl

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2011 | | pagina 40