iale excursi Overijssel Amsterdam Jacob de Wit in amsterdam Vrijdag 20 augustus Groningen Zaterdag 9 oktober Hengelo's Hart van Zuid Zaterdag 9 oktober De commissie Amsterdam herhaalt vrijdag 20 augustus de excursie die vorig jaar werd gehouden rond Jacob de Wit. Wie kent niet 'de witjes' van deze beroemde schilder (1695- 1754)? De Wit was een meester in de grisail letechniek, de nabootsing van bas-reliefs van marmer en stucwerk. Misschien van nog grotere betekenis is zijn werk als plafondsehilder in de Amsterdamse grach tenhuizen. Samen met vader en zoon Van Logteren, verantwoordelijk voor prachtig stucwerk, en andere kunstenaars kwamen schitterend versierde interieurs tot stand. Het mooiste voorbeeld daarvan zien we in een waar stadspaleis, Herengracht 475. Aanmelden Leden Heemschut betalen 21,95 voor deze excursie, niet-leden 25, inclu sief koffie, lunch en informatiemapje, exclusief toegang tot museum (gratis met Museum Jaarkaart). Aanmelden uitsluitend telefonisch bij mevrouw G.L. Oen, tel. 020-625 8173. Aanmel ding is pas definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op rekening nr. 3200148 t.n.v. G.L. Oen, Amsterdam. In Hengelo krijgen veel bedrijfs gebouwen waar Charles Stork in 1868 begon met de metaalnijverheid nu een nieuwe bestemming in het project 'Hart van Zuid'. In De Weverij geeft Evert Jan Krouwel een inleiding over het project, met aansluitend een wandeling langs en door de fabrieks gebouwen. Onder meer de gieterij van Stork, tegenwoordig onderdeel van het ROC van Twente, wordt bekeken. De wandeling gaat naar het Tuindorp hotel 't Lansink waar een lunch volgt. De excursie vervolgt met een bustocht door het tuindorp en woonwijk De Nijverheid. Programma 10.30 uur: Ontvangst in De Weverij, presentatie E.J. Krouwel 11.45 uur: Wandeling Hart van Zuid 13.30 uur: Lunch 14.30 uur: Bustocht door 't Lansink en De Nijverheid. Aanmelden Telefonisch via 038-453 02 74 of via het aanmeldingsformulier op de website www.heemschut.nl, onder Agenda. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Deelname kost 37,50 per persoon, inschrijving na ontvangst van het bedrag op rekeningnr. 1439.42.751 te Amsterdam, t.n.v. Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v. Excursie Overijssel. Er volgt een bericht van bevestiging. Treinreizigers worden vanaf station Hengelo naar Projectbureau Hart van Zuid vervoerd. Per auto: parkeren naast CREA op de parkeerplaats van Esrein. Projectbureau Hart van Zuid bevindt zich aan de Langelermaatweg 56. In Niehove wordt geluncht en het dorp bekeken. Foto Louis van der Walle De Groningse commissie van de Bond Heemschut houdt zaterdag 9 oktober een excursie naar het Nationale Land schap Middag-Humsterland, een van de oudste cultuurlandschappen van Nederland, ontstaan op een kwelder tussen land en Waddenzee. Al voor het begin van de jaartel ling werd hier gewoond op wierden (terpen). De bewoningsgesehiedenis van de wierde van Ezinge vanaf ongeveer 500 jaar v. Chr. werd bekend door het onderzoek van Van Giffen (1923-1934). Het patroon van kwelderkreken en voormalige getijderivieren zoals het Reitdiep is goed herkenbaar gebleven in de hoogteverschillen en bochtige sloten. De bedijking en ontginning van het kwelderland heeft tussen 1100 en Schilderij van Jacob de Wit bij het R.C. Oude Mannen Kantoor. Foto Fons Baede Programma 10.30 uur: Ontvangst en inleiding in Museumcafé Mokum, Kalverstraat 92 (binnenplaats Amsterdams Historisch Museum) 11 uur: Start wandeling, bezoek aan enkele kerken en stichtingen 13 uur: Lunch in het Dylan Hotel (voor malig R.C. Oude Armen Kantoor) 13.45 uur: Bezoek aan de Cromhouthuizen (Bijbels Museum) en wandeling langs de Gouden bocht van de Herengracht; bezoek aan de panden Herengracht 476 en 475 16.30 uur: Einde van de excursie. 36 Heemschut augustus 2010

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 38