Flevoland Oorlogssporen in Flevoland Zaterdag 3 september Utrecht Steenfabriek Bosscherwaarden Zaterdag 17 juli Noord-Brabant Vooraankondiging: Vesting Heusder Zaterdag 2 oktober Overijssel Vooraankondiging: herbestemming in Hengelo Zaterdag 9 oktober ers 0an l De provinciale commissie Flevoland gaat 3 september tijdens de excursie op zoek naar oorlogssporen in de polders van Flevoland. De Noord oostpolder viel tijdens de oorlogs jaren droog en is direct ontgonnen. Veel mannen die naar Duitsland zouden moeten om te werken, besloten in de ontginning min of meer onder te duiken. De lucht oorlog heeft hier en in de Flevol pol - ders eveneens sporen achter. Talloze vliegtuigen zijn in de oorlogsjaren neergestort in het IJsselmeer en na de inpoldering teruggevonden. Voorlopig programma 10 uur: Vertrek per bus vanaf sta tion Lelystad Centrum naar Meer paal in Dronten. Onderweg vertelt oud-offieier van de luchtmacht, G..J. Zwanenburg, over de berging van vliegtuigwrakken in de polders 10.30 uur: Ontvangst in Airgun- nersroom Meerpaal Dronten door Hans Coors, voorzitter stichting 4 mei 12.30 uur: Lunch in restaurant Seidel, Vollenhove 14.00 uur: Bezoek aan commissie Marknesse in Woord en beeld met vertoning van de film Luchtoorlog over Marknesse 15.30 uur: Bezoek aan ontginnings boerderij, prijswinnaar 'Boerderij van het Jaar 2003' 16.45 uur: Afsluiting met aperitief in Nieuw Land te Lelystad 17.30 uur: Terug per bus naar station Lelystad. Aanmelden Deelname staat open voor genodigden, leden van Heemschut, donateurs van het Flevofonds en hun introducés. De kosten bedragen 30,- per deel nemer, inclusief koffie of thee, lunch en aperitief. Aanmelding uiterlijk tot 20 augustus bij Heemschut Flevoland, p/a Postbus 73, 8200 AB Lelystad, tel. 0320-225930 of per e-mail w.vandermost@nieuwlonderfgoed.nl met opgave van naam, aantal deelne mers, contactadres en telefoonnummer. U ontvangt een schriftelijke bevesti ging en het rekeningnummer voor de betaling. Deelname is definitief na ont vangst van het verschuldigde bedrag. De aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. De provinciale commissie Utrecht houdt 17 juli een excursie naar steen fabriek de Bosscherwaarden en het rivierengebied (zie Heemschut april, pagina 38). Aanmelden (deelname kost 29,50 per persoon) kan nog via het formulier op de website www.heemsehut.nl, onder Agenda. Of telefonisch, 0343 - 575347. Aanmeldingen zijn definitief na betaling op rekening nr. 1326.69.579 t.n.v. Heemschut Amsterdam onder vermelding van excursie Utrecht. U ontvangt een bevestiging en een routebeschrijving. i I t'-i l. Bosscherwaarden. Foto Henk Ruiter De provinciale commissie Noord-Bra bant houdt 2 oktober een excursie naar het gerestaureerde vestingstadje Heusden aan de Bergsehe Maas. Er wordt onder meer een wande ling gemaakt door de middeleeuwse straatjes, langs pleinen, vestingwerken en 134 rijksmonumenten. Nu al aanmelden kan via de website www.heemsehut.nl, onder Agenda, waar ook meer informatie over deze excursie te vinden is. Waar Charles Stork in 1868 begon met de metaalnijverheid in Hengelo krijgen nu veel gebouwen een nieuwe bestemming in het project 'Hart van Zuid'. De jaarlijkse excursie van de provinciale commissie Overijssel begint hier op 9 oktober met een presentatie in De weverij door Evert Jan Krouwel. Daarna volgt een wan deling langs en door de fabrieksge bouwen, zoals de gieterij van Stork die onderdeel uitmaakt van het ROC van Twente. Lunch in hotel Het Lansink, aansluitend een bustocht door tuindorp Het Lansink en de naastge legen woonwijk De Nijverheid. Er rijdt een taxibusje van het station naar De Weverij, maar er is ook parkeergelegen heid in de omgeving. In het augustus nummer van Heemschut volgt meer informatie, ook over het aanmelden, de reisroute en parkeermogelijkheden. Op www.heemschut.nl onder Agenda is dit excursieprogramma te vinden, waar men zich tegelijk al kan aanmelden. sinds 1922 Meubelmakerij speciaiiseerd in Antiekrestauratie (eigenaar A.G.M. Willemsen) Molenallee 5 7384 AM Wilp E-mail: info@hekkers-spijker.nl Telefoon: 0571 - 26 20 07 Telefax: 0571 - 26 21 23 Internet: www.hekkers-spijker.nl juni 2010 Heemschut 37 1 j

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 39