Harm Bruins Slot binnen de organisatie ontwikkeld tot boeg beeld. Een belangrijke opgave voor Heemschut de komende tijd is, hoe om te gaan met de bruidsschat van onze directeur bescherming Joseeph van der Haagen. Twee jaar geleden dacht het dagelijks bestuur nog, dat we een deel van de juridische kennis na zijn pensionering waar nodig voortaan zouden kunnen inhuren. Nu weten we dat dergelijke gespecialiseerde expertise van buiten onvoldoende zou zijn. Dit jaar moeten over zijn opvolging besluiten vallen. Er is een jonge man of vrouw nodig die aan de veranderende taken inhoudt geeft en het besehermingswerk van Heemschut voortzet.' Intussen hebben de PC's de overstap gemaakt van objeetgeriehte bescherming naar^ De vertrekkend voorzitter van Heemschut is in 1948 in Nijkerk geboren. Harm Jan Egbert Bruins Slot woont tegenwoordig in Apeldoorn. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen. Na zijn studie Nederlands recht, publiek- bestuurlijke richting en zijn militaire diensttijd kwam hij in gemeentelijke over heidsdienst, om daarna achtereenvolgens burgemeester te worden in Winsum (1978), Zeewolde (1984), Ridderkerk (1990) en Apeldoorn (1994). Vervolgens werd hij hoofddirecteur bij de Informatie Beheer Groep (1998), secretaris-generaal bij het ministerie van OCW (2000) en voorzitter Raad van Bestuur van de Nederlandse Publieke Omroep 2003-2008. Met het voorzitterschap van Heemschut meegeteld heeft hij nu nog tien neven functies, waarvan die van voorzitter van de raad van toezicht van het Muiderslot in dit verband een opvallende is. juni 2010 Heemschut 33 Harm Bruins Slot vertrekt voorafgaand aan het eeuwfeest van Heemschut. Foto Heemschut T

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 35