Waterlandse Zeedijk niet verder aantasten en waar mogelijk het dijklandschap herstellen ,Mv Aan de voet van de oude Buiksloterdijk ligt tegenwoordig een fietspad, waardoor nog landelijkheid gesuggereerd wordt. Dijk en omgeving zijn verder ingesloten door de oprukkende stad. Direct ten noorden van het IJ bij Amsterdam begon eeuwenlang het Waterlandse platteland, met vanaf de Zuiderzee dorpen als Holys- loot, Durgerdam, Sehellingwoude, Ransdorp, Nieuwendam, Buiksloot tot Landsmeer bij de Zaanstreek. Buiksloot, Nieuwendam, Sehellingwoude en Durgerdam lagen aan de dijk die eeuwenlang de Waterlandse Zeedijk heette en die is aangelegd in de 12de of 13de eeuw om het water van Zuiderzee en het IJ te keren. De Waterlandse gemeentes Ransdorp (met de dorpen Sehel lingwoude, Durgerdam en Holysloot), Buiksloot en Nieuwendam waar het dorp Zunderdorp bij hoorde, werden in 1921 geannexeerd door Amsterdam om verdere hoofdstedelijke groei in het noorden mogelijk te maken. In 1924 werd de naam Waterlandse Zeedijk vervangen door de namen van de voormalige dijkdorpen, van west naar oost: Buiksloterdijk, Nieuwendam- merdijk, Sehellingwouderdijk en Durgerdam- merdijk. Buiksloot was in drie wijken verdeeld. Het Westeinde, nu deels gesloopt, werd aangeduid als wijk B. Die aanduiding zag je terug in de huisnummering, zoals in Buiksloterdijk BI50. Het Oosteinde, aan de andere zijde van het Noordhollandseh Kanaal dat de oude dijk bij een draaibrug kruist, was wijk A. De Buiksloter- meerdijk tot slot, gelegen achter het Oosteinde, heette wijk C. De omnummering van de wijken van Buiksloot vond plaats op 15 november 1928: het huis B150 in Westeinde bijvoorbeeld kreeg nummer 640. Op 4 oktober 1962 is Buik sloterdijk 640 gesloopt. Schijn dijk juni 2010 Heemschut 25 .Vi Uw" 4

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 27