Heemschut Noord-Holland zoekt dringend jurist Voorzitter (m/v) rfaoedex Commissie Noord-Holland van de Bond Heemschut zoekt dringend een jurist of juriste met ervaring in de planologie en ruimtelijke ordening. De leden van de commissie bestaan uit vrijwilligers, die zich vrijblijvend inzetten voor het behoud van ons historisch erfgoed. Ter aanvulling van haar deskundigheid is er behoefte aan een juridisch geschoolde deskun dige met ervaring in de planologie. Meent u degene te zijn die voor die aanvulling zorg kan dragen, dan verzoeken wij U contact op te nemen met het secretariaat Noord-Holland, mevrouw A.I.Th. Mars, Marsmanlaan 23, 1422 CG Uithoorn, Tel.: 0297522801. E-mail: martref@planet.nl. Bond Heemschut, vereniging tot bescherming van cultuur monumenten in Nederland, telt 7000 leden, ruim 100 vrijwilligers en beschikt over een klein professioneel bureau in Amsterdam. Wij zoeken kandidaten voor de functie van Onze voorzitter is een bindende persoonlijkheid met ervaring in het besturen van een vrijwilligersorganisatie. Daarnaast heeft hij of zij: Belangstelling voor en/of visie op het cultureel erfgoed in Nederland Academisch denkniveau Goede communicatieve vaardigheden Een relevant bestuurlijk netwerk, bij voorkeur binnen het cultureel erfgoed, de cultuursector of de ruimtelijke ordening. Functie-inhoud De voorzitter: Geeft leiding aan de organisatie Bekleedt het voorzitterschap van het Algemeen Bestuur en het Dagelijks Bestuur Leidt de jaarlijkse Algemene Vergadering van Leden Is tevens voorzitter van de Stichting Heemschut-Hulpfonds Vertegenwoordigt Heemschut naar buiten. Tijdsbeslag 15-20 dagen op jaarbasis. Gelieve uw reactie voor 11 januari sturen naar: Heemschut, tav benoemingscommissie, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam. Infomatie bij de voorzitter van de benoemingscommissie, de heer C. Verhaar, 0294-233008, kees.verhaar@hetnet.nl Het inschrijvingslokaal, een van de oorspronkelijke gebouwen van de Oostelijke havens. Foto Bert Franssen Op vrijdag 22 januari organiseren Heemschut en het Stadswandel- kantoor een rondleiding door het Oostelijk Havengebied in Amsterdam. Voor de ontwerpers van deze wijk met zijn spraakmakende nieuwbouw was een belangrijk uitgangspunt het oude havenlandschap zoveel mogelijk te handhaven en de herinnering aan havenverleden levend te houden. Welke herinnerings-technieken hanteren architecten om dit te bereiken? Hoe pakt de combinatie van nieuwbouw en oude haven gebouwen uit? En hoe ervaar je de haven nu? Tijdens de wandeling zien we een groot aantal gebouwen die een nieuwe bestemming kregen. Onderdeel van het programma is een rondleiding door Pakhuis De Zwijger en Loods 6, het haven-etablissement van de voormalige scheepvaart-maatschappij KNSM. De rondleiding wordt begeleid door de auteurs van het boek 'Ontdek het Oos telijk Havengebied' - zie de bespreking van dit boek in het oktobernummer. Na afloop is dit rijk geïllustreerde boek voor deelnemers met korting voor 15 verkrijgbaar. Normaal kost het boek 17,50. Programma vrijdag 22 januari 13.00 Ontvangst met koffie en cake in De Zwijger 13.30 Rondleiding door De Zwijger 14.00 Wandeling Oostelijk Havengebied 15.30 Rondleiding Loods 6 (KNSM- eiland) 16.00 Einde. Het boek is verkrijgbaar in Loods 6 De Kompaszaal. Kosten, betaling U kunt reserveren door een email te sturen aan Stadswandelkantoor, Amsterdam (bf@stadswandelkantoor.nl). U krijgt dan een bevestiging plus een verzoek vooraf 21,50 over te maken op rekening 4232943 van het Stadswandel-kantoor, Amsterdam. Inlichtingen 020-4190022 of www.stadswandelkantoor.nl Route Pakhuis De Zwijger, Oostelijke Handels kade 44, Amsterdam, www.dezwijger.nl. Vanaf CS te bereiken met sneltram 26 naar IJburg. Uitstappen halte Jan Sehaeferbrug Kattenburgerstraat. december 2009 Heemschut 35 tiitt

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 37