Erfgoed excursie Provinciale excursies Zaterdag 5 en zondag 6 september Herhaling bezoek Koninklijk Paleis AMSTERDAM Vrijdag 28 augustus Jacob de Wit in A'dam' ZEELAND Zaterdag 29 augustus, Schouwen-Duiveland «gpBPHWSSI Zierikzee. Het koninklijk paleis op de Dam in Amsterdam. Foto archief Wegens de enorme belangstel ling voor de erfgoedexeursie van augustus naar het Koninklijk Paleis op de Dam in Amsterdam zijn twee extra data besproken. Op zaterdag 5 en op zondag 6 september vanaf 12.30 uur bezoeken de deelnemers van deze tweede ronde hetViet gerestaureerde paleis. Ook deze twee extra excursies waren al vrijwel volgeboekt met Heemschut- leden die voor de eerdere van 22 en 23 augustus op de wachtlijst belandden. Of er nog plaats is voor nieuwe inschrijvingen was bij het afronden van dit nummer, eind juni, nog niet bekend. Programma Na de ontvangst in de Eggertzaal (1e verdieping) van het Nieuwe Kafé, naast de Nieuwe Kerk in de Eggertstraat/Dam geeft ir. E. de longh een lezing over de restauratie. De longh is technisch advi seur bij Heemschut. Na de lezing volgt een begeleid bezoek aan het paleis. Heemschut juni was voor een groot deel gewijd aan de restauratie van dit voormalig stadhuis van Amsterdam. Daarin ook uitgebreider informatie over het programma. Aanmelding (Onder voorbehoud van beschik bare plaatsen) tel. 020-622 52 92 of per email info@heemschut.nl, met opgave van naam, adres, telefoon en de datum van uw voorkeur. Aanmel dingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst en zijn definitief na ontvangst van het bedrag op rekening nr. 14 62 53 442 Rabobank Amsterdam, (let op gewijzigd nummer) t.n.v. de Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v. Koninklijk Paleis. U ontvangt bericht van bevestiging. Kosten 22,50 p.p.; niet-leden 25,--. Route en adresgegevens Dam/Eggertstraat: 't Nieuwe Kafé is vanaf CS Amsterdam eenvoudig te bereiken. Wandeling via het Damrak kost 5 minuten. Wie kent niet 'de witjes' van de beroemde schilder Jacob De Wit (1695- 1795)? Hij was een meester in de grisailletechniek, de nabootsing van bas-reliefs van marmer en stucwerk (zie foto). Maar misschien van nog grotere betekenis is zijn werk als plafondsehilder in de Amsterdamse grachtenhuizen. Samen met vader en zoon van Logteren, verantwoordelijk voor prachtig stucwerk, en andere kunstenaars kwamen schit terend versierde interieurs tot stand. Het mooiste voorbeeld daarvan zien we, als afsluiting van de excursie, in een waar stadspaleis, Herengracht 475. De katho liek De Wit heeft ook veel opdrachten uitgevoerd voor kerken en katholieke instellingen. Programma 10.30 uur: Ontvangst in restaurant David en Goliath, Kalverstraat 92 (binnenplaats Amsterdams Museum). 11.00 uur: Start wandeling en bezoek aan enkele kerken en de Stichtingen Het R.C. Maagdenhuis en Het R.C. Oude Armen Kantoor. 13.00 uur: Lunch in en bezoek aan het Dylan Hotel (voormalig gebouw van het R.C. Oude Armen Kantoor) 13.45 uur: Bezoek aan de Cromhout- huizen Bijbels Museum) op de Heren gracht; wandeling langs de'Gouden bocht' van de Herengracht; bezoek aan de panden Herengracht 474, 476 en 475. 16.15-16.30 uur: Einde van de excursie. Kosten Leden Heemschut 19.95, niet-leden 22.50, inclusief koffie, lunch en informatiemapje, exclusief toegang tot museum (gratis met Museum Jaarkaart). Aanmelden Na verschijnen van het augustus nummer alleen telefonisch bij mevrouw G.L. Oen, 020-625 8173. Het aantal deelnemers is beperkt. Na telefonische aanmelding dient het verschuldigde bedrag overgemaakt te worden op rekening nr. 3200148 t.n.v. G.L. Oen, Amsterdam. Aanmelding is definitief na ontvangst. Op zaterdag 29 augustus houdt de Provinciale Commissie Zeeland een excursie naar Schouwen-Duiveland, beginnend met een rondleiding in het uitgebreide watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Aansluitend gaat de excursie naar Zierikzee met bezoek aan de museumhaven (varend erfgoed), patriciërshuizen, stadhuis en enkele projecten van Heemschut zoals de onlangs geredde Calicotweverij. Vervolgens een rondgang door het ringdorp Dreischor met museumboer derij, kerk en historische huizen aan de Ring. Daar is ook de Pasveersloot, de eerste waterzuiveringsinstallatie, geres taureerd. De tocht gaat verder naar een buitengoed in Sehuddebeurs en de meestoof Willem III, waar indertijd de kleurstof meekrap werd geproduceerd. Programma: 10.30 uur: Vertrek van Station Goes naar Ouwerkerk. Lunch in restaurant 4-Bannen. 14.00 uur: Stadswandeling door 15.30 uur: Bezoek aan Sehuddebeurs, Dreischor en Noordgouwe 16.30 uur: Terug (via Kortgene) naar Goes. Kosten Leden Heemschut en maximaal 2 introducés 40,-Niet-leden 45,- Aanmelden Tot en met 1 augustus bij Erfgoedhuis SCEZ Postbus 49, 4330 AA in Middelburg, telefonisch bij mw J.A. Pleijte, 0118-670607 of per e-mail ja.pleijte@seez.nl onder vermelding van naam, aantal, adres, telefoon en e-mailadres. Betaling vindt plaats in de bus. Opgave verplicht tot deelname en betaling. 36 Heemschut augustus 2009

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 38